reklamı kapat

POPÜLER

2021 yılında en çok satan akıllı telefon modelleri

BTK kararıyla mobil telefon tarifelerine zam yapıldı

Son dönemde Türkiye’nin gündeminden zam haberleri inmiyor. Bu sefer BTK tarafında mobil telefon tarifelerine zam yapıldı.

HaberTürk’te yer alan habere göre BTK’nın Erişim ve Tarifeler Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan kurul kararı üzerinden mobil şebekelerden yapılan yurtiçi aramalarda azami ücret 87.53 kuruştan 1.23 TL’ye yükseldi. Aynı habere göre bu ücret geçen yıl 1 Nisan’da 80.64 kuruş seviyesinde yer alıyordu. Bu bağlamda yurtiçi aramalarda azami ücretinin dakikası son bir yılda yüzde 52,5 artmış oldu. Süreç sadece telefon görüşmelerini de kapsamıyor. Yeni dönemde yurtdışı aramanın dakika ücreti 12,23 TL’ye yükseltilirken, hat devir ücreti 23,32 TL’ye, numara değişikliğinin ve SIM kart değişikliğinin ücreti 53,20 TL’ye, açma /kapama ücreti 54,27 TL’ye, yurtdışı mesaj ücreti ise 88,49 TL’ye çıkarıldı.

Ortaya çıktığı kadarıyla bu yıl zam kararı geç açıklandı. Önceki yıllarda 1 Nisan ve öncesinde yayınlanan söz konusu azami ücret tarifesini ilgilendiren zam oranı, bu yıl 8 Nisan itibariyle kamuoyuna açıklandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türkiye’de son dönemde bizim odak noktamızda yer alan çok sayıda zam haberi geldi. Bunların en son ses getirenleri GeForce Now ve Netflix için yapılan zamlar olmuştu. Yüksek dolar kuruna bağlı olarak yapılan bu artışlar, kullanıcıları fazlasıyla üzdü.

Mobil tarifelere zam yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle