reklamı kapat

POPÜLER

Burger King’te kart kullanmadan ödeme devrimi

McDonald’s’ın yeni nesil mobil ödeme servisi Apple Pay ile alışveriş yapılabileceğini açıklamasının ardından en büyük rakibi Burger King‘in cevabı da çok gecikmeden geldi. Buna göre PayPal ile ortaklığa giden fast food devi, tek tıkla ödeme devrini başlattığını duyurdu.

Resmi blog aracılığıyla yayınlanan açıklama ile Burger King‘in mobil uygulama arayüzüne PayPal ödeme seçeneğinin eklendiğini belirten PayPal ürün müdürü Hill Ferguson, dileyen müşterilerin artık akıllı telefonları aracılığıyla alışveriş yapabileceklerini müjdeledi. Ürünün satın alınması için yazılıma dört haneli kodun girilmesi gerektiğini ifade eden Ferguson, güvenlik konusunda herhangi bir endişenin bulunmadığını ve ödemelerin çok daha basite indirgendiğini ifade ediyor.

BK_App_header
Diğer taraftan ürünü satın aldıktan iki hafta sonra ödeme yapılmasına imkan veren “Pay After Delivery” sistemini duyuran PayPal, böylelikle müşterilerin satın aldıkları içerikleri teyit etmelerini sağlıyor. McDonald’s’tan sonra Burger King’in de yarışa dahil olmasıyla yiyecek sektörüne taşınan mobil ödeme sistemleri arasındaki rekabet, bu yeni nesil ödeme anlayışının yaygınlaşmasına büyük katkı sağlıyor. İlk etapta Amerika’daki şubelerde geçerli olacak yeniliğin, diğer ülke vatandaşlarına ne zaman sunulacağı hakkında ise resmi açıklama bulunmuyor.

İLGİLİ HABERLER