reklamı kapat

POPÜLER

microsoft band

Microsoft Band’in büyük eksiği

Son zamanlarda satış rakamlarıyla adından sıkça söz ettiren Microsoft‘un akıllı bilekliği Microsoft Band ile ilgili olarak şaşırtıcı bir açıklama yapıldı.

Yapılan açıklamaya göre Microsoft Band’in içerisinde kendine özel bir işletim sistemi mevcut değil. ZDNet‘e konuşan Microsoft basın sözcüsü, “Microsoft Band’in içerisinde herhangi bir işletim sistemi yok. Yalnızca giyilebilir cihazlar için geliştirilen ve düşük güçle çalışabilecek şekilde optimize edilmiş olan bir yazılımı var.” sözleriyle merak edilen soruya yanıt vermiş oldu.

Microsoft geçtiğimiz dönemlerde yaptığı açıklamada Windows 10 işletim sisteminin birden fazla versiyonu olacağını dile getirmişti. Bu versiyonlardan biri ise Athens adı verilen ve düşük donanıma sahip cihazlarda çalışabilecek bir işletim sistemi. Bu bilgiler doğrultusunda Microsoft’un önümüzdeki dönemlerde daha gelişmiş giyilebilir cihazları piyasaya sürmesi işten bile değil.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Microsoft Band’in büyük eksiği” için bir cevap

  1. FF dedi ki:

    Aslında pek de eksiklik değil. Bu saatlerin böyle az özellikli olanlarının çoğu temel fonksiyonları dışında pek bir işte kullanılmayacak. Bu durumda da sistem kaynaklarını daha az tüketen bir yazılım ile az miktarda bellek ve işlem gücü ile daha uzun şarj süreleri olan bir saat elde edilebilir.