reklamı kapat

POPÜLER

Windows 10X microsoft

Yeni sürpriz; Windows 10X işletim sistemi ortaya çıktı

Güncellendi: İşletim sistemi resmen tanıtıldı. Detaylar burada yer alıyor.

Microsoft tarafından düzenlenecek Surface odaklı 2 Ekim etkinliği öncesinde cihazların kendisi yanında Windows 10X de ortaya çıktı.

Microsoft‘un 2 Ekim etkinliğinde tanıtacağı cihazların sızan görsellerine aşağıdaki haberimizde bakabilirsiniz. Burada kısaca Surface Pro 7, Surface Laptop 3 (13 inç ve 15 inç), ARM temelli Surface ve bir de çift ekranlı Surface bilgisayar modeli geliyor. İşte bu çift ekranlı modelin Windows 10X işletim sistemi ile yolda olduğu aktarıldı. Çift ekranlı ve hepsinden önemlisi katlanabilir ekranlı donanımlar / bilgisayarlar için hazırlandığı aktarılan bu Windows 10 temelli sürüm, şu an gerçekten heyecan yaratıyor. Bu arada firmanın henüz karşımıza bir katlanabilir tek parça ekranlı dizüstü çıkarması henüz beklenmiyor. Yani uzun süredir gündemde olan Andromeda henüz geliyor gibi durmuyor. 10X döneminin başlangıcını çift ekranlı Surface ile yapacak gibi duran Microsoft, Windows 10X ile birçok uygulamayı internet üstünden çalışır şekilde sunacak da deniyor. Bu detay 10X işletim sistemli modellerin bulut temelli çalışacağını ve ucuz olacaklarını (Düşük özellikler ile) akıllara getiriyor. Bu konuda henüz net bilgiler bulunmazken, sızıntının kaynağı Evan Blass da şimdilik başka bir bilgi vermiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Windows 10X işletim sistemi merak uyandırıyor

Surface serisi bilgisayarları artık Türkiye’de de satın alınabilen Microsoft, ilginç hazırlıklar içerisinde bulunuyor. Windows 10’un “X” versiyonu ile yeni bir yola giren ve bu yolda geleceği oluşturacak izlenimi veren yazılım devi, yarın yani 2 Ekim tarihinde ciddi şekilde ses getirecek gibi duruyor.

İlginizi Çekebilir

Razer’ın yeni oyuncu mikrofonu