reklamı kapat

POPÜLER

Windows 10X

Microsoft’tan şaşırtıcı Windows 10X hamlesi

Microsoft tarafından 2019 sonunda düzenlenen büyük Surface etkinliği kapsamında tanıtılan Windows 10X işletim sisteminden şaşırtan bir haber var.

Microsoft’un Windows 10’un direkt olarak yenisi olmayan işletim sistemi Windows 10X, biliyorsunuz direkt olarak çift ekranlı bilgisayarlara / hibrit cihazlara özel bir sürüm olarak lanse edilmişti. Bu yeni nesil dokunmatik ekranlı bilgisayarlar odağında dikkat çeken 10X, çift ekranlı cihazlara odaklandığı için aynı anda yan yana iki farklı uygulamayı çalıştırabilecek şekilde hazırlanıyordu. Ancak firma ilginç olarak bu sistem odağını değiştirmiş durumda. Söylendiği kadarıyla Microsoft, yeni işletim sistemi Windows 10X’i şu an standart tek parça ekrana sahip bilgisayarlar için özelleştirmeye başlamış durumda. Bu da lansman düşünüldüğü zaman gerçekten ilginç görünüyor. Bu durum yüzünden de 2020 sonunda gelecek denilen firmanın çift ekranlı bilgisayar modeli Surface Neo, 2020 sonrasına kalacak açıklaması yapılıyor. Bu da yine gerçekten oldukça şaşırtıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Windows 10X işletim sistemli cihazlar 2020 içerisinde karşımıza çıkmayacak mı?

Biliyorsunuz daha önce Windows 10X işletim sistemli çift ekranlı cihazların Asus, Dell, HP ve Lenovo gibi firmalardan 2020 içerisinde geleceği söylenmişti. Ancak bu da gelen bilgilere göre pek gerçek olacak gibi görünmüyor. Firmanın sürece çift ekran ile başlayıp daha sonra böyle bir karar alması gerçekten oldukça garip görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy Z Flip için çıkan özel versiyon