reklamı kapat

POPÜLER

Bütçe dostu polikarbon iPhone, 2014’te piyasaya sürülebilir

Japon blogu Macotakara‘nın haberine göre Apple, polikarbon kasaya sahip olacak bütçe dostu iPhone’u 2014 yılında 330 dolardan piyasaya sürecek. Geçen ay iLounge sitesi de plastikten üretilecek ve ilk aşamada Çin pazarına sürülmesi beklenen bu yeni modele ait olduğu iddia edilen bir görsel yayınlamıştı.

Yeni iddianın sahibi Macotakara, 2014 yılında satışa sunulması beklenen yeni iPhone modelinin gövdesinin polikarbon malzemeden olacağını ve ekran boyutunun 4,5 inç olacağını belirtiyor. Tasarım olarak iPhone 5’i andırması beklenen bütçe dostu iPhone’un polikarbon malzemeden üretileceği için iPhone 5’e göre biraz daha kalın olacağı söyleniyor. Siyahın yanı sıra farklı renk seçenekleri ile birlikte gelmesi beklenen akıllı telefonun ne zaman tanıtılacağı ise belli değil.

Bu arada Jefferies analisti Peter Misek, mart ayında üretimine başlanacak olan yedinci nesil iPhone‘un (büyük bir ihtimalle iPhone 5S‘in) haziran veya temmuz ayında düzenlenecek bir etkinlikte tanıtacağını söylediğini de hatırlatmakta yarar var. Yeni iPhone modelinin daha gelişmiş kameraya, SuperHD ekrana, daha uzun pil ömrüne ve yakın saha iletişimi (NFC) teknolojisine sahip olacağını belirten Misek, yeni iPhone modelinin birden fazla prototiple geliştirilmeye devam edildiğini, bu prototipler arasında  4,8 inçlik Retina+ çözünürlükteki IGZO panele sahip bir model de olduğunu söylemişti.