reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 5S farklı renklerle ağustos ayında piyasaya sürülebilir

Bu yıl içinde satışa sunulması beklenen iPhone 5S hakkındaki iddialara her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Japon blogu Macotakara‘nın haberine göre iPhone 5S, farklı renk seçenekleriyle kullanıcıların karşısına çıkacak. iPhone 5S’in beşinci nesil iPod touch’ta olduğu gibi farklı renk seçeneklerine sahip olacağını belirten site, telefonda kullanılacak renk seçenekleri arasında (siyah ve beyaz haricinde) sarı, mavi, pembe ve kırmızının olduğunu söylüyor.

Advertisement

Macotakara’nın diğer bir iddiası ise iPhone 5S’in satışa sunulacağı tarih ile ilgili. Siteye göre Apple, iPhone 5S’i ağustos ayında satışa sunacak. Apple’ın iPhone 5S’in tasarımında herhangi bir değişikliğe gitmeyeceği (iPhone 5 ile aynı) donanımsal olarak bir takım yenilikler yapacağı da söyleniyor. Apple’ın bu kapsamda işlemci, ekran ve kamera performansını güncelleyeceği belirtiliyor. Parmak izi okuyucu ve yakın saha iletişimi (NFC) teknolojisi ile birlikte gelmesi beklenen iPhone 5S’in diğer teknik detayları ise henüz belli değil.

Macotakara, geçtiğimiz ayın başında Apple’ın polikarbon kasaya sahip olacak bütçe dostu iPhone’ununu 2014 yılında 330 dolardan piyasaya süreceğini açıklamıştı. iLounge sitesi ise yaklaşık iki ay önce plastikten üretilecek ve ilk aşamada Çin pazarına sürülmesi beklenen bu yeni modele ait olduğu iddia edilen bir görseli sitesinde yayınlamıştı. Bütçe dostu iPhone’un da iPhone 5S gibi farklı renk seçenekleriyle birlikte bu yıl içinde piyasadaki yerini alacağı iddia ediliyor. Bu detayların doğru olup olmadığını zaman gösterecek.

İLGİLİ HABERLER
iPhone 5S, 20 haziran’da görücüye çıkabilir
Bütçe dostu plastik iPhone’un fotoğrafı internete düştü
iPhone 5S’e ait olduğu iddia edilen yeni görseller internete düştü
Apple güvenliği artırıyor, iPhone 5S’te parmak izi okuyucu olabilir
Bütçe dostu polikarbon iPhone, 2014′te piyasaya sürülebilir