reklamı kapat

POPÜLER

Facebook yeni zaman tüneli tasarımını test etmeye başladı

Facebook, radikal değişikliklerin yer aldığı yeni zaman tüneli tasarımını test etmeye başladı. Üyelerce dile getirilen istek ve şikayetleri dikkate alarak hareket eden yetkililer ortaya farklı bir sonuç çıkardı.

Yenilenen üye profillerinde dikkati ilk olarak paylaşımların ve durum güncellemelerinin yer aldığı akış ekranının tekrar tek sütuna indirgenmesi çekiyor. Sayfanın yaklaşık üçte ikisine denk gelen bölümün hemen sol tarafında ise ilgili kişi hakkında bilgiler bulunuyor. Böylelikle paylaşımları alt alta sıralamaya başlayan Facebook içeriklerin daha fazla dikkat çekmesini sağlıyor.

a1

Şu anki versiyonda ufak kutucuklarla temsil edilen “Arkadaşlar”, “Fotoğraflar”, “Beğeniler”, “Haritalar” butonlarının yerini sekmeli yapı alırken kullanıcıların tek tık ile profillerini düzenlemeleri mümkün hale geliyor. Diğer taraftan sayfa paylaşımlarının altına eklenen “Sayfayı Beğen” tuşu sayesinde yeni ve ilgi çekici ögelerin keşfi kolaylaştırılarak marka açısından etkileşimin artırılması hedefleniyor. Yeni Zelanda’daki profillerde test edilmeye başlanan yeni zaman tüneli tasarımının herkesin kullanımına sunulup sunulmayacağı henüz bilinmiyor.
Facebook