reklamı kapat

POPÜLER

Facebook’un yeni zaman tüneli tasarımı

mobil uygulamalarını elden geçiren ekip şimdi de zaman tüneline yoğunlaştı. Devam eden çalışmalar neticesinde profil tasarımını yenileyen sosyal ağın paylaştığı görüntüler değişimi gözler önüne seriyor.

Kişilerin internet üzerindeki aktivitelerini listeleyen zaman tüneli, başta birçok çevreden yoğun eleştiri alsa da daha sonra genel beğeniyi kazanmayı başardı. Günümüze kadar üzerinde onlarca ufak değişikliğin yapıldığı servis şu sıralar belki de en büyük değişikliklerden birisine hazırlanıyor.

1Timeline (zaman tüneli) tasarımını yenileyen Facebook, üye ismini kapak fotoğrafının üzerine taşırken; hakkında, arkadaşlar, fotoğraflar alt sayfaları ise sekme yapısına çevirdi. Diğer taraftan duvardaki gönderileri tek sütun halinde listeleme fikri olan platform böylelikle sadelikten ödün vermeyerek gözü yormayacak.

facebook-surukle-birak

SÜRÜKLE – BIRAK DESTEĞİ
Ek olarak kullanıcıların en çok yakındıkları soruna da çözüm getiren Facebook artık fotoğrafların sürükle-bırak mantığıyla iletilere eklenmesini sağlıyor. Böylelikle paylaşım ekranında açılan özel alana sürüklediğiniz görseller çok daha kolay ve otomatik olarak yükleniyor. Uzun süredir Google+ gibi diğer sosyal ağlarda mevcut fonksiyon Facebook’a da dahil edilmiş oldu.