reklamı kapat

POPÜLER

Facebook yine değişiyor, bu kez profil sayfaları zaman tüneline giriyor

Facebook‘ta değişimler o denli hızlı ki biz bile takip etmekte zorlanır olduk. Bir bakıyoruz paylaşım ayarları değişmiş, bir bakıyoruz arkadaş listelerinin yerine yenileri eklenmiş. Facebook’çular çalışıyor yani. Yapılan çalışmaların genel bir değerlendirmesini yapmak amacıyla San Francisco’da düzenlenen f8 geliştirici konferansında ise yeni değişiklikler olacağının haberi geldi. Haberi veren de bizzat Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg oldu.

Zuckerberg, konferansta yaptığı sunumda, “Zaman Tüneli” adını verdikleri ve profil sayfalarının yerine geçecek yeni arayüzü anlattı. Kullanıcıların hayatlarıyla ilgili tüm hikaye ve paylaşımları kronolojik olarak görüntülemeye imkan veren yeni arayüz, kullanıcıların Facebook üzerinde önem verdikleri ne varsa bir arada olmasını sağlıyor. Profil sayfaları kişisel bloglara benzer bir yapıya kavuşuyor aslında. Kişiler istediği takdirde Facebook üzerinde dinlediği müziklerin, izlediği videoların bilgileri de Zaman Tüneli’nde görüntülenecek. Bu arayüz, uygulamalar anlamında da yenilikler getiriyor. İletişim ve oyunun yanı sıra artık kişisel paylaşımları artırmak ve etkinlik bildirimlerini kolaylaştırmak amacıyla çeşitli medya, spor ve eğlence uygulamaları Facebook’ta yer alacak. Kullanıcılar istediği takdirde kendi Zaman Tüneli’ni yalnızca video ve fotoğrafların görünebileceği şekilde filtreleyebilecek.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Facebook yine değişiyor, bu kez profil sayfaları zaman tüneline giriyor” için 3 cevap

  1. Ensar Günel dedi ki:

    Mark paraya Doymadı :))) biz facebook u basit olduğu için seçtik , tüm basit siteler tutar.. yormayın insanları mutluyuz böyle

  2. Furkan Üzen dedi ki:

    Mantıklı ve kaliteli bir çalışma gibi görünüyor , uygulama düzgün çalışırsa ( şuanki buglardan bahsetmek dahi istemiyorum ) gayet verimli olur . Biraz yeniliğe açık olmak lazım .

  3. mustafa dedi ki:

    Yapabılen varmı ben resmen kayboldum