reklamı kapat

POPÜLER

Sony Tablet S 1 Ekim’de satışta

Sony’nin tablet piyasasına gireceğini duyurduğu günden beri merakla beklenen cihazlar bugün yapılan bir etkinlikle tanıtıldı. Türkiye’de de diğer Avrupa ülkeleriyle aynı anda piyasaya sunulacak olan Sony Tablet S, 1 Ekim tarihi itibariyle 1.150 ila 1.200 TL arası bir fiyatlandırmayla teknoloji marketlerdeki yerini alacak.

Sony Tablet S, 9,4 inçlik TrueBlack özellikli ekrana sahip. İşletim sistemi Android 3.2, işlemcisi NVIDIA Tegra 2 olan tabletin 16 ve 32 GB’lık iki farklı versiyonu bulunuyor. Bu depolama alanlarına ek olarak Tablet S’te SD kart desteği de (microSD değil, standart SD kart) mevcut. 598 gram ağırlığa sahip olan Tablet S, ergonomik tasarımıyla dikkat çekiyor. Ağırlık merkezi kaymış asimetrik tasarımı onu diğerlerinden ayırırken kendi kullanıcısını yormadan her yere taşınabiliyor. Bu şekli sayesinde dik özellikle dik konumdayken kullanmak çok rahat. Eşsiz Quick Touch teknolojisini kullanan Sony kullanıcıların kolay ve hızlı dokunmatik ekran geçişleri yapabilmesini sağlıyor. Quick View ise web sayfalarının yüklenme süresini kısaltıyor. Sayfanın tamamen açılmasını beklemeden gezmeye başlayabiliyorsunuz. DLNA desteği de sunan Sony Tablet S ile aynı ağa bağlı diğer cihazlarla haberleşip; görüntü ve ses gibi içerikleri aktarabiliyor. Bağlantı seçenekleri arasında kızılötesini de barındıran Sony Tablet S, evinizdeki cihazları tanıttığınız taktirde uzaktan kumanda görevi de görüyor.
Sony Tablet S
Sony’nin tabletinin pek çok güzel özelliği bulunuyor fakat biri var ki gerçekten koskoca tablet piyasasında rakipsiz. Android’li ve iOS’li tabletlerle minik uygulamalardan oluşan çok da kaliteli olamayan oyunlara tabiyiz. Ancak Sony Tablet S, PlayStation sertifikalı bir cihaz olduğu için kullanıcılar kendilerini yüksek kaliteli ilk nesil PlayStation oyunlarının içinde bulabiliyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Sony Tablet S 1 Ekim’de satışta” için bir cevap

  1. role06 dedi ki:

    Çok mu gerekli diye düşünmeden edemiyor insan. Bu sadece tüketimi körüklemeye yönelik üretimlerden biri.