reklamı kapat

POPÜLER

Zuckerberg hisselerinin yüzde 99’unu bağışlıyor

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, Facebook hisselerinin yüzde 99’unu bağışlayacağını açıkladı. Taze anne baba Zuckerberg ve eşi Priscilla Chan, Max adını verdikleri kızlarına yazdıkları ve Facebook’ta paylaştıkları mektupta bahsi geçen hisselerin şu anki değeri 45 milyar dolar.

Bir hafta önce doğan kızları Max’a hitaben Facebook’ta paylaştıkları mektupta Zuckerberg ve Chan, sadece kendi çocukları için değil gelecek neslin tüm çocukları için sorumluluk hissettiklerini ve onların geleceğinin günümüz dünyasından daha iyi olması için çalışacaklarını ifade ediyor. Kişiselleştirilmiş eğitim, tedavi edilebilir hastalıklar, insanlar arası iletişim ve güçlü toplumların inşası başlıklarına odaklanacağı ifade edilen yeni girişimleri Chan Zuckerberg Vakfı‘nı birlikte yönetecek olan Zuckerberg ve Chan ikilisi, önümüzdeki aylarda konuyla ilgili daha fazla detayı paylaşacaklarını belirtti. Zuckerberg’in açıklamasına göre önümüzdeki üç yıl içinde her yıl en fazla 1 milyar dolarlık hissenin satışı, yeni kurulan bu vakfa gidecek.

Kızları Max’la birlikte oldukları bir fotoğrafla beraber paylaşılan mektup, şu ana kadar 870 binden fazla beğeni topladı.