reklamı kapat

POPÜLER

DSLR kameranın tüm kontrolünü akıllı telefona aktaran aksesuar [Video]

Akıllı telefonların kameraları ne kadar gelişse de halen DSLR kalitesine yaklaşılmış değil. Ancak akıllı telefonlarda kamera ayarlarını yapmak ve fotoğraf veya video çekmenin daha kolay olduğu da su götürmez bir gerçek. Pulse adlı bu kamera eklentisi, DSLR veya aynasız makinenin kontrolünü akıllı telefondan yapmaya imkan sağlayarak büyük bir kullanım kolaylığı sağlıyor.

Yan tarafındanki mini bir kabloyla kameraya bağlanan ve makinenin üzerine yerleştirilerek kullanılan Pulse, bluetooth bağlantısı sayesinde 30 metreye kadar telefonla bağlantı kurulabiliyor. Akıllı telefona yardımcı uygulama kurulduktan sonra cihazla bağlantı sağlanıyor. iPhone ve Android’de yer alan uygulamayla kamerayla ilgili tüm ayarlar yapılabiliyor ve çekim gerçekleştiriliyor. Uygulamada ile Pulse cihazını kullanan 3 farklı makineyle birden bağlantı kurulabiliyor. Kaydedilen video veya fotoğraflar akıllı telefon üzerinden görüntülenebiliyor. Cihaz makineye USB’den bağlandığı için makinenin ne kadar şarjı kaldığına da uygulama üzerinden göz atılabiliyor.

Kickstarter’da yalnızca 50 bin dolar destek bekleyen ve 550 bin dolardan fazlasını elde eden proje kapsamında 74 dolar destekte bulunmak, bir adet Pulse sahibi olmayı sağlıyor. Cihazların 2016’nın nisan ayında kullanıcılarla buluşacağı belirtiliyor.