reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy J8
Samsung Galaxy J8

Bütçe dostu Samsung telefonların en önemli eksiğine ilginç çözüm

17 Kasım 2018

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, bütçe dostu modellere ortam ışık sensörü koymuyor. Bu yüzden çok eleştirilen firma, sürece ilginç bir çözüm getiriyor.

Yaklaşık 9 yıldır Android telefon üreten Samsung, çok garip şekilde bütçe dostu modellerine ortam ışık sensörü koymayı tercih etmiyor. Bu sensör ortam ışığına bakarak telefonun ekran parlaklığını otomatik olarak ayarlıyor. Ancak dediğimiz gibi firma bu basit ve çok kullanışlı özellikten kullanıcıları maruz bırakıyor. Ancak bunun için bir çözüm geliştirilmiş durumda. İlk olarak Galaxy J8 modelinde görülen çözüm, telefonun ortam ışığını görmek için fotoğraf çekmesine dayanıyor. Bu yapıda siz telefonun kilidini açtığınız zaman (Her seferinde) bir özçekim fotoğraf çekiliyor. Telefon bu çekilen fotoğrafa bakarak ortam ışığını algılıyor ve ekran parlaklığını ayarlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Samsung Galaxy J8

Samsung gerçekten garip bir adım atıyor

Firma burada özellikle belirtiyor. Işığı belirlemek için çekilen özçekimler, kesinlikle depolanmıyor. Yani güvenlik konusunda kullanıcıların endişe edeceği bir durum bulunmuyor. Çok temel bir ortam ışık sensörü koyarak çözeceği işi firma gerçekten çok garip bir hale sokuyor. Ancak en azından çözüme yönelik bir adım yazılımsal da olsa atılıyor. Bu özelliğin yazılım güncellemesi ile diğer modellere de geleceği söyleniyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın ilk katlanabilir akıllı telefon prototipi