reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Redmi 7

Bütçe dostu Xiaomi Redmi 7 Türkiye’de satışa çıktı

Xiaomi alt markası Redmi imzalı en uygun akıllı telefon modeli Redmi 7, Türkiye’de de satışa sunuldu. Model büyük bir kitleye hitap ediyor.

Xiaomi Türkiye kısa süre önce Redmi Note 7 modelini resmi olarak Türkiye’de satışa sunmuştu. Şirket daha sonra bütçe dostu Redmi 7 modelinin de yolda olduğunu belirtmişti. Telefon henüz resmi olarak satışa çıkmadı. Ancak model büyük bir internet sitesinde ithalatçı garanti olarak satılmaya başlandı. Bu ithalatçı garantili Xiaomi Redmi 7, 32 GB için 1.429 TL, 64 GB içinse 1.559 TL fiyat etiketine sahip. 64 GB versiyonu kırmızı ve siyah, 32 GB versiyonu ise siyah ve mavi renklerde satılan telefon, bekleyenleri memnun edecek gibi görünüyor. Modelin Xiaomi Türkiye garantili olarak ne zaman geleceği ise henüz maalesef bilinmiyor. Ancak resmi hesaplardan yapılan sık duyurular, modelin çok ama çok yakında resmi garantili olarak da geleceğini gösteriyor. Bu modelin yurt dışı başlangıç fiyatı 104 dolar seviyesinde seviyesinde karşımıza çıkıyor.

Xiaomi Redmi 7 teknik olarak şu detaylara sahip

Gücünü Snapdragon 632 işlemciden alan bütçe dostu model, kutusundan Android Pie ile çıkıyor ve 4.000 mAh kapasitesinde bir pil üzerine kuruluyor. MicroSD desteğine sahip olan telefon, arkasında 12 megapiksel + 2 megapiksel (Derinlik için) olmak üzere çiftli kamera taşıyor. Ekranını Gorilla Glass 5 ile koruyan cihazın, ön kamerası ise 8 megapiksel çözünürlüğe sahip. Sevindirici şekilde 3.5 mm kulaklık girişine sahip cihazın, bir IR vericisi de bulunuyor. Çentikli bir tasarım kullanan telefon, fiyatına göre ince çerçeveleriyle güzel görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın yine Türkiye’de satılan Redmi Note 7 modeli