reklamı kapat

POPÜLER

BYD Shark

BYD imzalı ilk pickup modeli “Shark” 14 Mayıs tarihinde geliyor

Dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticilerinden birisi olan Çinli BYD tarafından hazırlanan ilk pickup modeli çok yakında yer alıyor.

BYD tarafından hazırlanan yukarıda gördüğünüz ilk elektrik destekli yani “plug-in hybrid” temelli pickup, bugün resmi olarak duyurulduğu üzere Shark ismi altında 14 Mayıs tarihinde Meksika’da lanse edilecek. Bu merak edilen araç daha önce aktarıldığı kadarıyla 2024 bitmeden önce birçok küresel pazarda satın alınabilecek yani sadece Çin’e ya da Çin’e yakın ülkelere özel olmayacak. Heybetli bir model hazırlayan firma, bu araç ile eğer götürürse ABD gibi pickup’ların çok sevildiği pazarlarda büyük satış rakamlarına ulaşabilir. Halen detaylı teknik sızıntıların yapılmadığı ancak beklentinin yüksek olduğu pickup, çift kabinli olarak tasarlanıyor. 2023’te Türkiye dahil birçok pazarda inanılmaz büyüyen Çinli marka BYD, bundan önce ise sadece 9.700 dolarlık elektrikli modeli BYD Seagull EV ile çok ses getirmişti. Bazı bölgelerde Dolphin Mini olarak da geçen araç, inanılmaz ucuz olmasıyla tüm sektörde aşırı büyük bir ses getirdi. Özellikle ABD’li otomobil üreticilerini etkilediği ve bir yerde korkuttuğu aktarılan araç, ucuz olduğu için kalitesiz bir seçenek de değil. Caresoft tarafından incelenen aracın beklentileri aşan bir kaliteye sahip olduğu, çok verimli bir tasarımla üretildiği için bu kadar ucuz olabildiği aktarıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sadece ABD değil Japon, Kore ve Avrupa’lı üreticilerin de çok dikkatini çeken BYD Seagull EV, ucuz olmasına rağmen firmaya para kazandırabiliyor (Bu da en önemli detaylardan) ve şirketin Blade batarya paketleriyle maksimumda 400 km civarında bir menzil getiriyor. Türkiye’de satılan 1.8 milyon TL’lik Atto 3’teki kokpitin daha basit bir versiyonu ile gelen ve bu konuda kesinlikle pişman etmez denilen araç, fiyat-performans konusunda her otomobil üreticisinin ulaşmak istediği bir seçenek ve şehir içi kullanımı özelinde satıldığı her pazarda rekorlar kıracak izlenimi oluşturuyor.

BYD haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Etkileyici görünen elektrikli motosiklet konsepti: Zero SR-X