reklamı kapat

POPÜLER

BYD SEAL U DM-i LOG

Screenshot

Türkiye’de de satılacak BYD SEAL U DM-i için kilit teknik detaylar paylaşıldı

Geçtiğimiz günlerde resmi site üzerinden duyurulduğu kadarıyla BYD SEAL U DM-i 15 Nisan tarihinde Türkiye yollarında olacak.

“İki Dünya Bir Arada” mottosuna sahip olan BYD SEAL U DM-i, 15 Nisan tarihinde Türkiye macerasına resmi olarak başlıyor. Aracın resmi sitesini güncelleyen BYD Türkiye, bu güncelleme ile Türkiye’de satılacak “hibrit” modelin 145 kW motor gücüne sahip olacağını, 18,3 kWsa kapasitesinde batarya taşıdığını, bu batarya ile modelin tamamen elektrikli olarak 80 km yol yapabileceğini ve benzinli motorla beraber toplam menzilin 1.080 km’ye kadar ulaşacağını doğruladı. Araç için firma tarafından ayrıca şunlar aktarılıyor:BYD Super DM Teknolojisi, yüksek düzeyde enerji verimliliği sağlamak ve daha düşük yakıt tüketimi sunmak üzere geliştirilmiştir, bu da çevre bilincine sahip tüketiciler için kullanışlı bir düşük karbon seçeneği sunar. Xiaoyun 1.5 L Benzinli Motor, %43,04’lük oranda sektör lideri termal verimlilik üretir. %97 oranında verimli olağanüstü güçlü elektrik motoru, ekonomik bir performans sağlar ve %100 elektrikli sürüş menzili 80 km’ye kadar ulaşır. Farklı koşullarda 1.000 km’den fazla, güven veren, uzun menzil sunar. BYD SEAL U DM-i, özellikle aileler için 7 adet hava yastığı, Acil durum şerit takibi, Ön çarpışma uyarısı ve Otonom acil durum freni gibi birçok aktif ve pasif güvenlik önlemine sahiptir.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firma bundan önce ise yakında Türkiye’ye gelmeyecek bir modelle ses getirmişti. O araç BYD tarafından hazırlanan ilk elektrikli pickup modeliydi ve araç aktarıldığı kadarıyla 2024 bitmeden önce birçok küresel pazarda satın alınabilecek. Heybetli bir model hazırlayan firma, bu araç ile eğer götürürse ABD gibi pickup’ların çok sevildiği pazarlarda büyük satış rakamlarına ulaşabilir.

Henüz teknik bir sızıntının yapılmadığı ancak beklentinin yüksek olduğu elektrikli pickup, çift kabinli tasarlanıyor ve üretime oldukça yakında bilgisi veriliyor. 2023’te Türkiye dahil birçok pazarda inanılmaz büyüyen Çinli marka BYD, bunlardan önce yılı beklentilerin biraz altında kalınmış olsa da 4,16 milyar dolar net kâr ile kapatmasıyla ses getirmişti.

Sadece 2023’ün son çeyreğinde 1,20 milyar dolar net kâr elde eden firma, hemen her kalemde 2022’ye oranla devasa artışlar elde etmeyi başardı. 2023’te 1,6 milyon adet “tamamen elektrikli” otomobil satışı gerçekleştiren marka, bu konuda 1.8 milyonu gören büyük rakibi Tesla’ya oldukça yaklaştı.

BYD SEAL U DM-i yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli