reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Watch FE

Galaxy Watch FE, Galaxy Watch 4 (2024) olarak gelebilir

Galaxy Watch 7 serisi için yeni bilgiler gelmeye devam ederken, geçtiğimiz günlerde Galaxy Watch FE gündeme gelmişti. İşte bu model pazara Galaxy Watch 4 (2024) adı altında çıkarılabilir.

“FE” adı altında fiyat-performans odaklı akıllı telefonlar satan Samsung, yakında uygun fiyatlı bir Samsung Galaxy Watch FE modelini pazara sunacak denilmişti ancak bu saatin bugün Galaxy Watch 4 (2024) adını taşıyacağı söylendi. Küresel pazarlara çıkarılacağı aktarılan yani Kore’ye özel kalmayacak bilgisi verilen bu alt seviye akıllı saat, direkt olarak Galaxy Watch 4 üzerine kuruluyor, bunun haricinde halen bir detay bilinmiyor. Şu aşamada modelin sadece Google Wear OS temelli olacağı düşünülüyor. Halen iddia aşamasında ancak yolda olan Galaxy Watch 7 Pro akıllı saat modeli tam 600 mAh kapasitesinde bir batarya ile gelebilir. Bu doğruysa Wear OS saatler içerisinde bir rekor kıracak model, büyük batarya ile bağlantılı olarak çok yüksek bir kullanım ömrü getirebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Watch 7 akıllı saat serisi, daha önce elde edilen bilgilere göre toplamda üç farklı versiyondan oluşacak ve bu versiyonlar yüksek ihtimalle gücünü 3 nm temelli yeni Exynos W940 işlemciden alacak. Bu işlemcinin yüzde 30 daha hızlı ve yüzde 50 daha verimli olduğu aktarılıyor, resmi tanıtım içinse tüm yeni cihazlar için temmuz ayına işaret ediliyor. Kaynakların mevcut modeller gibi 16 GB değil 32 GB dahili depolama alanı ile geleceğini belirttiği akıllı saatlerde Samsung, model numarası konusunda da bir değişikliğe gidiyor. Söylendiği kadarıyla saatler SM-L300, SM-L305, SM-L310, SM-L315, SM-L700 ve SM-L705 model numaralarıyla yolda bulunuyor. Yazılımsal tarafta Wear OS ve One UI Watch temelli olacak saatler, henüz nasıl görünecek bilinmiyor ancak yakında gerçek tasarımlarıyla karşımıza çıkarılacaktır.

Samsung Galaxy Watch 4 (2024) yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli