reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Watch FE

Samsung Galaxy Watch FE çok yakında tanıtılacak

Galaxy Watch 7 serisi için yeni bilgiler gelmeye devam ederken, Samsung kesin olarak bir Galaxy Watch FE modeli üzerinde de çalışıyor.

Samsung tarafından açılan resmi sayfa ile netlik kazandığı üzere, bütçe dostu Samsung Galaxy Watch FE akıllı saat modeli çok yakında Galaxy Z Fold6, Galaxy Z Flip6, Galaxy Ring ve Galaxy Watch7 ailesiyle beraber resmi olarak tanıtılacak. Türkiye’de de satılacağı bilinen ürün, ortaya atılan son iddialara göre Galaxy Watch 4 ile aynı özellikleri taşıyor. Samsung, geçtiğimiz günlerde de Wear OS temelli tüm saatleri için sürpriz bir “One UI 6 Watch” duyurusu gerçekleştirmişti. Yıl sonuna doğru gönderilecek One UI 6 Watch ile “Galaxy AI” temelli bazı yapay zeka özelliklerini akıllı saatlerine getirecek şirket, yeni sürüm ile ilk olarak günlük kondisyona odaklanan “Energy Score” isimli bir özellik sunacak. Samsung Health merkezli bu özellik, egzersiz yapmanın seçilen günde uygun olup olmadığını anlamanıza yardımcı olmak için ortalama uyku süresi, yatma/uyanma süresi, kalp atış hızı, önceki günkü aktivite durumu, uyku süresi, uyku zamanlaması ve uyku kalp atış hızı dahil olmak üzere çok sayıda veriyi analiz edecek. Bu verilere göre farklı hedefler belirleyen ve öneriler sunan yapay zeka altyapısı, kişilere bir kişisel antrenör gibi destek çıkacak. “Sağlıklı Yaşam İpuçları” vermeye başlayacak Galaxy Watch saatler, yapay zekadan güç alarak uyku konusunda eskiye nazaran daha fazla bilgi sağlayacaklar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni uyku algoritmaları açıklamaya göre uykudaki hareketleri, kalp atış hızını ve solunum hızını da analiz edecek. Saatler hepsine ek olarak, optimum antrenman aralığında kalmanıza yardımcı olmak için yeni aerobik eşik (AT) ve anaerobik eşik (AnT) temelli kalp atış hızı bölgesi ölçümleri de sunacak. Yeni Egzersiz Rutini özelliği ise farklı egzersiz türlerini bir araya getirmenize ve herhangi bir duraksama olmadan birinden diğerine geçilmesine olanak tanıyacak.

Samsung Galaxy Watch FE yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER