reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Watch FE

Samsung Galaxy Watch FE resmi olarak tanıtıldı

Samsung Galaxy Watch FE için resmi tanıtım bugün yapıldı. Bütçe dostu akıllı saat temel beklentileri fazlasıyla karşılıyor.

Galaxy Watch 4’ü temel alan yeni akıllı saat modeli Samsung Galaxy Watch FE, sızıntıların da işaret ettiği üzere 199 dolarlık bir ABD fiyatına sahip. Yıl sonunda 249 dolarlık LTE sürümü de pazara çıkarılacak akıllı saat, oldukça standart bir tasarıma sahip. Yuvarlak formda şık görünen 40 mm’lik model, teknik olarak baktığımız zaman 1,2 inç boyutunda Super AMOLED ekran, Exynos W920 işlemci, 1.5 GB RAM, 16 GB depolama ve 247 mAh batarya (30 saat pil ömrü vadediyor) taşıyor. IP68 sertifikasına sahip olan model, yazılımsal tarafta OneUI Watch 5 ve Wear OS 4 üstüne kuruluyor. Samsung’un sağlık takibi için BioActive sensörleriyle donatılan Galaxy Watch FE yani “Fan Edition“, ekranını bütçe dostu odağa rağmen safir cam ile koruyor. 100’e yakın sporu otomatik olarak algılayarak kayıt altına ürünün, çok yakında Türkiye’de de satılmasını bekliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung, geçtiğimiz günlerde de Wear OS temelli tüm saatleri için sürpriz bir “One UI 6 Watch” duyurusu gerçekleştirmişti. Yıl sonuna doğru gönderilecek One UI 6 Watch ile “Galaxy AI” temelli bazı yapay zeka özelliklerini akıllı saatlerine getirecek şirket, yeni sürüm ile ilk olarak günlük kondisyona odaklanan “Energy Score” isimli bir özellik sunacak.

Samsung Health merkezli bu özellik, egzersiz yapmanın seçilen günde uygun olup olmadığını anlamanıza yardımcı olmak için ortalama uyku süresi, yatma/uyanma süresi, kalp atış hızı, önceki günkü aktivite durumu, uyku süresi, uyku zamanlaması ve uyku kalp atış hızı dahil olmak üzere çok sayıda veriyi analiz edecek.

Bu verilere göre farklı hedefler belirleyen ve öneriler sunan yapay zeka altyapısı, kişilere bir kişisel antrenör gibi destek çıkacak. “Sağlıklı Yaşam İpuçları” vermeye başlayacak Galaxy Watch saatler, yapay zekadan güç alarak uyku konusunda eskiye nazaran daha fazla bilgi sağlayacaklar.

Yeni uyku algoritmaları açıklamaya göre uykudaki hareketleri, kalp atış hızını ve solunum hızını da analiz edecek. Saatler hepsine ek olarak, optimum antrenman aralığında kalmanıza yardımcı olmak için yeni aerobik eşik (AT) ve anaerobik eşik (AnT) temelli kalp atış hızı bölgesi ölçümleri de sunacak. Yeni Egzersiz Rutini özelliği ise farklı egzersiz türlerini bir araya getirmenize ve herhangi bir duraksama olmadan birinden diğerine geçilmesine olanak tanıyacak.

Samsung Galaxy Watch FE yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli