reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Watch FE

Samsung Galaxy Watch FE için fiyat ortaya çıkarıldı

Samsung Galaxy Watch FE için tasarım sonrasında fiyat da ortaya çıkarıldı. Bütçe dostu akıllı saat resmi olarak Türkiye’de de satılacak.
24 Haziran tarihinde belirli pazarlarda satışa sunulacağı söylenen Samsung Galaxy Watch FE, yüzde 99 ihtimalle 199 dolarlık bir ABD fiyatına sahip olacak. Akıllı saatin Avrupa fiyatının ise 199 euro olacağı iddia ediliyor. Model burada yapılan sızıntı ile gösterildiği üzere kalın çerçeveli bir gövde üzerine kuruluyor. Yuvarlak formda hazırlanan akıllı saat, şu aşamada üç farklı renkte görünüyor. Geniş bir kitleye hitap eden akıllı saat, çok yakında Galaxy Z Fold6, Galaxy Z Flip6, Galaxy Ring ve Galaxy Watch7 ailesiyle beraber resmi olarak tanıtılacak. Türkiye’de de satılacağı bilinen ürün, teknik olarak bakarsak 1,2 inç SUPER AMOLED ekran, Exynos W920 işlemci, 1.5 GB RAM, 16 GB depolama ve 247 mAh batarya (30 saat pil ömrü) taşıyor. Samsung, geçtiğimiz günlerde de Wear OS temelli tüm saatleri için sürpriz bir “One UI 6 Watch” duyurusu gerçekleştirmişti. Yıl sonuna doğru gönderilecek One UI 6 Watch ile “Galaxy AI” temelli bazı yapay zeka özelliklerini akıllı saatlerine getirecek şirket, yeni sürüm ile ilk olarak günlük kondisyona odaklanan “Energy Score” isimli bir özellik sunacak. Samsung Health merkezli bu özellik, egzersiz yapmanın seçilen günde uygun olup olmadığını anlamanıza yardımcı olmak için ortalama uyku süresi, yatma/uyanma süresi, kalp atış hızı, önceki günkü aktivite durumu, uyku süresi, uyku zamanlaması ve uyku kalp atış hızı dahil olmak üzere çok sayıda veriyi analiz edecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu verilere göre farklı hedefler belirleyen ve öneriler sunan yapay zeka altyapısı, kişilere bir kişisel antrenör gibi destek çıkacak. “Sağlıklı Yaşam İpuçları” vermeye başlayacak Galaxy Watch saatler, yapay zekadan güç alarak uyku konusunda eskiye nazaran daha fazla bilgi sağlayacaklar. Yeni uyku algoritmaları açıklamaya göre uykudaki hareketleri, kalp atış hızını ve solunum hızını da analiz edecek. Saatler hepsine ek olarak, optimum antrenman aralığında kalmanıza yardımcı olmak için yeni aerobik eşik (AT) ve anaerobik eşik (AnT) temelli kalp atış hızı bölgesi ölçümleri de sunacak. Yeni Egzersiz Rutini özelliği ise farklı egzersiz türlerini bir araya getirmenize ve herhangi bir duraksama olmadan birinden diğerine geçilmesine olanak tanıyacak.

Samsung Galaxy Watch FE yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli