reklamı kapat

POPÜLER

BYD SEAL U DM-i LOG

“Hibrit” BYD SEAL U DM-i Türkiye’de 2 milyon 90 bin TL’den satışa çıktı

 - Güncelleme: 15 Nisan 2024 12:02

Geçtiğimiz hafta resmi site üzerinden de duyurulduğu üzere BYD SEAL U DM-i 15 Nisan itibarıyla Türkiye macerasına başladı.

“İki Dünya Bir Arada” mottosuna sahip olan “hibrit” BYD SEAL U DM-i, Türkiye’de 2 milyon 90 bin TL‘lik bir başlangıç fiyatına sahip. Ancak bunun sadece lansmana özel olduğunu belirtelim. İki farklı rengi bulunan aracın normal fiyatı 2 milyon 340 bin TL olarak açıklanmış durumda. Teknik olarak bakarsak model 145 kW elektrikli motor gücüne sahip, 18,3 kWsa kapasitesinde batarya taşıyor, bu batarya ile tamamen elektrikli olarak 80 km yol yapılabiliyor ve 1.5 litrelik dört silindirli benzinli motorla beraber toplam menzil 1.080 km’ye kadar ulaşabiliyor. Araç için firma tarafından ayrıca şunlar aktarılıyor:BYD Super DM Teknolojisi, yüksek düzeyde enerji verimliliği sağlamak ve daha düşük yakıt tüketimi sunmak üzere geliştirilmiştir, bu da çevre bilincine sahip tüketiciler için kullanışlı bir düşük karbon seçeneği sunar. Xiaoyun 1.5 L Benzinli Motor, %43,04’lük oranda sektör lideri termal verimlilik üretir. %97 oranında verimli olağanüstü güçlü elektrik motoru, ekonomik bir performans sağlar ve %100 elektrikli sürüş menzili 80 km’ye kadar ulaşır. Farklı koşullarda 1.000 km’den fazla, güven veren, uzun menzil sunar. BYD SEAL U DM-i, özellikle aileler için 7 adet hava yastığı, Acil durum şerit takibi, Ön çarpışma uyarısı ve Otonom acil durum freni gibi birçok aktif ve pasif güvenlik önlemine sahiptir.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firma bundan önce ise yakında Türkiye’ye gelmeyecek bir modelle ses getirmişti. O araç BYD tarafından hazırlanan ilk elektrikli pickup modeliydi ve araç aktarıldığı kadarıyla 2024 bitmeden önce birçok küresel pazarda satın alınabilecek. Heybetli bir model hazırlayan firma, bu araç ile eğer götürürse ABD gibi pickup’ların çok sevildiği pazarlarda büyük satış rakamlarına ulaşabilir.

Henüz teknik bir sızıntının yapılmadığı ancak beklentinin yüksek olduğu elektrikli pickup, çift kabinli tasarlanıyor ve üretime oldukça yakında bilgisi veriliyor. 2023’te Türkiye dahil birçok pazarda inanılmaz büyüyen Çinli marka BYD, bunlardan önce yılı beklentilerin biraz altında kalınmış olsa da 4,16 milyar dolar net kâr ile kapatmasıyla ses getirmişti.

Sadece 2023’ün son çeyreğinde 1,20 milyar dolar net kâr elde eden firma, hemen her kalemde 2022’ye oranla devasa artışlar elde etmeyi başardı. 2023’te 1,6 milyon adet “tamamen elektrikli” otomobil satışı gerçekleştiren marka, bu konuda 1.8 milyonu gören büyük rakibi Tesla’ya oldukça yaklaştı.

BYD SEAL U DM-i yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli