reklamı kapat

POPÜLER

Twitter LOG Tasarım

Çalınan Twitter kullanıcı verileri ücretsiz olarak internete düştü

Daha önce çalınan Twitter kullanıcı verileri internete düştü. Bu süreçten toplamda 5,4 milyon kişi etkileniyor.

Geçtiğimiz aylarda resmi olarak da doğrulandığı üzere ocak ayında Twitter tarafına bir siber saldırı oldu ve burada 5,4 milyon kişinin kişisel veriler çalındı. Bu veriler arasında Twitter’daki hesap ID’lerine bağlanan e-posta adresleri ve telefon numaraları yer alıyordu. Bu konu en son belirli hacker forumlarında satılmaya başlanması ile ses getirmişti. O zaman 5 milyondan fazla kişinin verisine 30 bin dolar ödeyen herkes ulaşabiliyordu. Şimdi ise verilerin ücretsiz olarak herkesin ulaşabileceği şekilde paylaşıldığı ortaya çıktı. Ayrıca bu veri paketine ek olarak 1,4 milyon kişinin verisi de eklendi.

Bu aşamada Twitter’dan ya da başka bir yerden gelen e-postalara ya da telefonunuza gelen mesajlara çok ama çok dikkat etmeniz gerekiyor. Bu tarz kişisel bilgiler barındıran veri tabanları hesapları çalmaktan çok dolandırıcılık faaliyetleri için kullanılıyor. Kötü niyetli kişilerin bu sayede verileri alırken verdikleri paranın çok daha fazlasını kazanabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Güncel olarak 330 milyon kadar aktif kullanıcıya sahip olduğu aktarılan Twitter, bu aralar bu sızıntıdan daha kötü şeyler ile gündeme geliyor. Elon Musk’ın satın aldığı platformda çok garip adımlar atılıyor, Musk attığı adımlar ile platformu sürekli olarak daha kötü bir yer haline getiriyor. Musk’ın bu konuda attığı son adımlardan birisi burada yer alıyor.

Twitter gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

İLGİLİ HABERLER