reklamı kapat

POPÜLER

Çalışanlar iOS’i tercih ediyor

iOS ve Android‘e yönelik 2012’nin son dönemi baz alınarak yapılan araştırma neticesinde iş dünyasının hangi mobil işletim sistemini tercih ettiği belirlendi.

Citrix tarafından hazırlanan rapor, farklı kategorilerden iş dünyasına mensup kişilerin akıllı telefonlardaki tercihlerini gözler önüne serdi. Buna göre Apple’ın geliştiriciliğini üstlendiği iOSyüzde 2‘lik artışla- pastanın yüzde 58‘lik dilimini almayı başardı. İkinci sırada yüzde 35 oranla Android gelirken listenin üç numarasında yüzde 7 ile Windows Mobile yer alıyor.  Müşteri ilişkilerinin yoğun olduğu hukuk, sigorta sektörleri iOS kullanırken ulaşım, sağlık gibi daha az etkileşimli alanlarda Android göze çarpıyor.

v1

Her ne kadar iOS ezici üstünlükle lider gözükse de genel tabloya bakıldığında yaşanan dalgalanmalar dikkat çekiyor. Zira Android Orta Doğu, Afrika ve Avrupa’da %11 artış gösterirken iOS ise %13 düşüş yaşadı. Fakat unutmamalı ki, bölgesel anlamda kayıpların yanı sıra Android’i destekleyen birden çok markanın pazarda rol oynaması yüzdeler üzerinde büyük etki yaratıyor.

İLGİLİ HABERLER