reklamı kapat

POPÜLER

cod advanced warfare

Call of Duty: Advanced Warfare incelemesi

Her sene yeni bir oyun çıkarmasıyla ve kalitesinin giderek düşmesiyle eleştirilen Call of Duty serisi, tüm bunlara rağmen hedeflediği başarılara ulaşmaya devam ediyor. Advanced Warfare, serinin pek çok anlamda ileriye doğru attığı adımı net bir şekilde gösteriyor.

Call of Duty oyunlarının pek çok kişi tarafından haksız yönde eleştirildiğini düşünüyoruz. Hazırlanan senaryoların fazla klişe, aksiyonun fazla abartı, içeriğin de gerçekçilikten uzak olduğundan dem vuruluyor. İnsanlar bu konularda haksız demiyoruz, kesinlikle haklılar. Demek istediğimiz, Call of Duty serisinin bu söylenenlerin aksi tarafında bir şeyler başarmak gibi bir isteğinin hiçbir zaman olmadığı. Aksiyon filmlerinin iki tür ele alınma tarzı vardır. Birisi, karakterlerin içinde bulunduğu atmosferi en gerçekçi ve yoğun haliyle yansıtmayı hedefler. Daha sinir bozucudur ve damakta kekremsi bir tat bırakır. Bir diğeri ise tamamen işin eğlencesine odaklanır. Büyük patlamalarla, keyifli karakterlerle, gerçekçilikten uzak hikaye örgüsüyle donatır bünyesini. Misal Expendables tam olarak böyle bir filmdir. Ne kadar “cheesy” olsa da bu filmlerin ciddi bir alıcı kitlesi vardır. Ne yazık ki konu oyunlara geldiğinde de durum değişmiyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Call of Duty: Advanced Warfare incelemesi” için 2 cevap

  1. xopedia dedi ki:

    Titanfall Çakması.. Başka Bir Şey Değil..

  2. barantr90 dedi ki:

    8.0 bu oyun için fazla. Oynarken insan bazen sıkılıyor bile. Multiplayer’ını da sırf CoD olduğu için oynuyorum. Yoksa öyle eski serilerde ki gibi bir güzelliği yok. Zaten artık multiplayer’da tank, helikopter, uçak vs. olmaması bence çok büyük bir eksi. Oyun bir kere çok hızlı. Bazı zamanlar oluyor ki daha sağınıza solunuza bakmadan kurşun yağıyor. Özetlemek gerekirse CoD’un düşen bir grafiği zaten vardı bu oyunlada bu başarısını devam ettiriyor. En fazla alacağı puanda bence 6.