reklamı kapat

POPÜLER

Call of Duty: Ghosts’un, PS4’te 1080p, Xbox One’da 720p destekli olduğu açıklandı

Yeni konsolların piyasaya çıkmasına çok az bir zaman kala oyunseverlerin kararını etkileyecek haberler gelmeye devam ediyor. PS4 ve Xbox One rekabetinde Sony lehine bir açıklama Call of Duty‘nin geliştiricisi Infinity Ward’dan geldi. Geliştirici firmadan Mark Ruben‘in açıklamasına göre serinin yeni oyunu Ghosts, PS4’te gerçek 1080p olarak, Xbox One’da ise 720p’den yükseltilmiş 1080p olarak oynanabilecek. Rubin açıklamasının devamında her iki konsolda da oyunu 60 fps’de görüntülenebilecek şekilde optimize ettiklerini ve Ghosts’un her iki konsolda da muhteşem göründüğünü ifade ediyor.

Call of Duty: Ghosts, PS3, Xbox One, PC ve Nintendo Wii için 5 Kasım’da yayınlanacak. Kasım ayı içinde daha sonraki bir tarihte yeni konsolların çıkışıyla beraber PS4 ve Xbox One için de piyasaya sunulacaklar.
DualShock 4
Call of Duty’nin çözünürlüğüyle ilgili avantajlı durumda olan Sony olabilir ancak Sony PS4 satın almayı düşünenler için birkaç kötü haber de var. Yeni konsolla ilgili sık sorulan sorular şeklinde bir blog yazısı yayınlayan Sony’den, PS4’ün MP3 oynatamayacağını, harici sabit diskleri desteklemeyeceğini, müzik CD’lerini oynatamayacağını ve medya sunucuları ya da evdeki PC’er üzerinden içerik aktarmak için DLNA desteğinin sunmayacağını öğrenmiş bulunuyoruz.

YORUMLAR