reklamı kapat

POPÜLER

Canon Digital IXUS 120 IS

Digital IXUS 120 IS de, bu yönüyle rakiplerinden ayrılan Powershot G10 gibi mutlaka dikkate alınması gereken bir ürün. Tasarımıyla tam olarak kompakt kategorisinde yer alan ürün, teknik özellikleri Powershot G10’dan aşağı kalmıyor.

ZENGİN ÖZELLİKLER
Koyu bronz ve kahverenginin karışımından oluşan renklere sahip olan Digital IXUS 120 IS, hem boyutları, hem de tasarımı ile kullanım rahatlığı sağlıyor. Üzerinde bulundurduğu tuşların yerleşimi oldukça kullanışlı. Ancak navigasyon dairesinin daha rahat bir kullanım sunmasını beklerdik. Digital IXUS 120 IS’in üzerinde 28 – 112 mm’lik geniş açılı bir objektif bulunuyor. Optik ve dijital olarak 4x yakınlaştırma sağlayan Digital IXUS 120 IS, en üst seviyede 4000×3000 piksel çözünürlükte fotoğraflar yakalayan 12.1 megapiksel objektife sahip. Ayrıca görüntü işlemcisi olarak Powershot G10’da da karşımıza çıkan DIGIC 4’ü kullanıyor. 1/2.3 inç CCD sensöre sahip olan cihaz, arka kısmında ise 2.7 inç PureColor LCD II ekran bulunduruyor. 80 ila 1600 arasında ISO değeri sunan cihazın öne çıkan özelliği ise, HD kalitesinde videolar çekebilmenize olanak sunması. 1280×720 piksel çözünürlük ve 30 FPS video kaydı yapabileceğiniz Digital IXUS 120 IS, bu yönüyle Powershot G10’u adeta ezip geçiyor. Cihazın üzerinde elbette bir HDMI çıkışı da bulunuyor. Böylece kayıt yaptığınız HD videolarınızı, devasa ekranlı televizyonunuzda rahatlıkla izleyebiliyorsunuz. Bu arada söylememiz gereken bir diğer ayrıntı, DIGIC 4 ile gelen ve çekim sırasında hareket halindeki objeleri izleyerek netleyebilen Servo AF’nin de Digital IXUS 120 IS’te bulunduğu.

BAŞARILI PERFORMANS
Yüz tanıma, göz kırpma ve kırmızı göz düzeltme modları bulunan Digital IXUS 120 IS’in pek çok hazır ve kişiselleştirilebilir çekim modu bulunuyor. Ayarları otomatik bıraktığınız zaman iyi sonuçlar alabileceğiniz Digital IXUS 120 IS’ten tam performansı ise elbette program yaratarak alabiliyorsunuz. Gece çekimlerinde de başarılı bulacağınızı düşündüğümüz cihaz, makro çekimlerde de başarı gösteriyor. Fiyatı henüz belli olmayan ve yakın zaman içinde ülkemizde satışa sunulması beklenen Digital IXUS 120 IS’in fiyatı elbette belirleyici unsur olacaktır. Digital IXUS 120 IS yakından incelenmeye değer bir ürün.

PUANLAMA
-5YILDIZ-

ARTILAR
HD kalitesinde video çekmesi, başarılı fotoğraf performansı, göz doyurucu şık tasarımı.

EKSİLER
Navigasyon dairesinin kullanımı, dahili hafızanın olmaması.

SONUÇ

Rahat taşınabilir olmasından dolayı tercih edeceğiniz kompakt makine seçimi yaparken Canon Digital IXUS 120 IS’e göz atmadan geçmemelisiniz.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Çözünürlük
• 12.1 megapiksel

Görüntü İşlemcisi
• DIGIC 4

Zoom
• 4x optik, 4x dijital zoom

ISO
• 80-1600

Ekran
• 2.7 inç PureColor LCD II

Hafıza
• Dahili hafıza yok
• SD, SDHC, MMC kart desteği

Çekim / İzleme Süresi

• 220 dakika / 360 dakika

Bağlantılar
• USB 2.0 Hi-Speed, HDMI, A/V

Boyutlar

• 89.5 x 54.9 x 20 mm

Ağırlık

• 120 gram