reklamı kapat

POPÜLER

Canon Powershot G11

 - Güncelleme: 12 Ocak 2010 15:43

Zengin çekim özellikleri sayesinde birçok ödül kazanmış G10 modelinin devamı niteliğinde olan G11 de geliştirilmiş özellikleriyle aynı başarılara imza atacak gibi gözüküyor. G11’de, G10’da kullanılan objektifle aynı teknik özelliklere sahip olan geniş açılı zoom objektif kullanılmış. 28-140 mm’lik odak uzaklığı sayesinde objektif istediğiniz hemen her şeyi çekme becerisine sahip.

CANON İMZALI TEKNOLOJİLER
Genişletilmiş dinamik alanı, Canon tarafından geliştirilen Noise azaltıcı sistem ve yine Canon tarafından geliştirilen DIGIC 4 görüntü işlemcisi ile ilk bakışta ön plana çıkan G11 oldukça başarılı bir performansa sahip. Işığın zayıf olduğu ortamlarda sahip olduğu i-Contrast teknolojisi sayesinde ışık patlamaları ve gölgeli alanlarda detay kayıpları başarılı bir şekilde engelleniyor. RAW formatta çekim yapabildiğiniz G11 özellikle manuel ayarlarla kullanıldığında oldukça profesyonel sonuçlar elde etmenize imkan sağlıyor. Hareketli 2.8 inç büyüklükteki PureColor II VA LCD ekranı her türlü açıda fotoğrafçıya rahat bir görüş sağlıyor. Analog ayarların da kullanıma girmesiyle alıştığımız kompakt makinelere göre daha karmaşıklaşan arabirime alışmak için biraz menülerde gezmek gerekiyor. Ancak bu menülerden analog bir şekilde yaptığımız ayarların çektiğimiz fotoğrafların niteliğine doğrudan etki yaptığını anlayınca, zaten o menüleri öğrenmek hiç de zorunuza gitmiyor.

FOTO-MUHABİRLİĞİN DOĞASINA UYGUN
Çalışma koşulları gözönünde bulundurulduğunda her an ekipmanı ile tetikte olması gereken foto-muhabirler için bile başarılı görüntüleme yetenekleri sayesinde biçilmiş kaftan olan G11, aynı zamanda kompakt yapısıyla dikkatleri çok da çekmeden işlerini yapabilmelerine olanak tanıyor. Hızlı çekim modu sayesinde hareketli nesneleri de rahatlıkla yakalayabilimenizi sağlıyor. Aynı zamanda makro fotoğraflarda ve kompleks ışık kullanımlarında gösterdiği başarılı performans ile G11 birçok fotoğraf sanatçısının da ilgisini çekecektir. Son olarak video performansından bahsetmek gerekirse; G11 oldukça harika sonuçlar veriyor. Video konusunda tek eksiği çözünürlük. 640×480 piksel çözünürlük videolar çekebilen G11’in daha yüksek çözünürlükte kayıt imkanı sunmasını isterdik.

PUANLAMA
-5YILDIZ-

ARTILAR
Kompakt makinelerin çok üzerinde kaliteli fotoğraflar, zengin aksesuar seçeneği.

EKSİLER
En yüksek 640×480 piksel çözünürlüğe ulaşan video çekimi.

SONUÇ
Canon Powershot G11, gelişmiş özelliklere sahip bir kompakt makine arayışındakiler için en iyi alternatiflerden biri. Profesyonel kullanım için de uygunluğu ortada. G10 hayranlarının G11’i mutlaka yakından incelemesi gerekiyor.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Çözünürlük
• 10 megapiksel

Görüntü İşlemcisi
• DIGIC 4

Zoom
• 5x optik, 4x dijital zoom

ISO
• 80-3200

Ekran
• 2.8 inç PureColor II VA LCD

Hafıza
• Dahili hafıza yok
• SD, SDHC, MMC kart desteği

Çekim / İzleme Süresi
• 390-1000 kare / 420 dakika

Bağlantılar
• USB 2.0 Hi-Speed, A/V

Boyutlar
• 112 x 76 x 48 mm

Ağırlık
• 355 gram

İLGİLİ HABERLER