reklamı kapat

POPÜLER

Canon EOS 7D’yi yeniledi, karşınızda EOS 7D Mark II

Canon, Köln’de düzenlenen Photokina Fuarı’nda pek çok ürün tanıtsa da, dört gözle beklenen tek ürünü geçen hafta detayları sızan EOS 7D Mark II SLR’dı. Sonunda görücüye çıkacağı aylardır pek çok fuar öncesinde söylenen, ancak bir türlü ortaya çıkmayan makine sonunda gerçekten karşımızda. Firmanın amiral gemisi konumundaki makinesinin yeni versiyonu olan APS-C SLR’da çift piksel AF özellikli 20,2 megapiksellik görüntü sensörünün yanı sıra, çapraz tip sensörlü 65 noktalı odaklama sistemi ve 10 fps burst çekim özellikleri bulunuyor.

canon-7d-Mark-II
Dual DIGIC 6 görüntü işlemcisinden güç alan yeni 7D, 100-16.000 aralığının yanı sıra genişletilmiş modda 51.200’e varan ISO desteği sunuyor. Toz ve su sıçramalarına karşı dayanıklı olan cihazın deklanşör ömrü ise 200 bin döngü seviyesinde. 7D’de ayrıca dahili GPS bulunuyor. Dual DIGIC 6 işlemciler sayesinde 7D, saniyede 10 kare hızında 1080 JPG, 31 RAW ve 19 RAW+JPG burst çekim yapabiliyor. Buna ek olarak, Canon deklanşör motorunun daha verimli çalışmasını ve ayna sürücüsünde titreşimin azaltılmasını sağlayan mekanik geliştirmeler yapıldığını belirtiyor. 65 çapraz tip otomatik odaklama özelliği, EV-3 aralığında düşük ışık koşullarında odaklama yeteneğini artırıyor. Video çekim özelliği de iyileştirilen makinede farklı biçim, kare hızı ve çözünürlüklere destek sağlanıyor, bunlara Full HD 60p kayıt da dahil.

Görünüm ve his açısından selefini bir hayli andıran 7D Mark II’nin boyutu ve ağırlığı bir nebze de olsa artmış. Ergonomik açıdan bir değişiklik görülmeyen makine, eski kullanıcıların yeni cihaza da rahatlıkla alışmasını sağlıyor. Kağıt üzerinde bakıldığında genellikle teknik özelliklerde iyileşme gösteren makinede, kısacası düşük ışık performansı artırılmış ve görüntü işlemcisi geliştirilmiş. 7D Mark II tek bir defada 1000 kare yakalayabiliyor, ayrıca otomatik odaklama hızı da gözle görülür oranda artmış. Ön siparişe sunulan Canon 7D Mark II’nin sadece gövdesi kasım itibarıyla 1.800 dolardan satışa çıkacak.