reklamı kapat

POPÜLER

Canon EOS C100

Canon EOS C100 yenilendi, otomatik odaklama sistemi iyileşti

Canon, sinema kalitesinde çekim yapmak isteyen kullanıcılar için geliştirdiği ve geçtiğimiz yılın kasım ayında tanıttığı EOS C100’ün yeni versiyonunu duyurdu. Canon’un en uygun fiyatlı sinema kamerası EOS C100’ün mevcut modelden farkı, sahip olduğu yeni otomatik odaklama sistemi.

İlk kez bu yılın temmuz ayında duyurulan EOS 70D‘de kullanılan Dual Pixel CMOS AF otomatik odaklama sistemini bünyesinde barındıran Canon’un sinema kamerası, fotoğraf ve video çekimlerinde hızlı ve yumuşak otomatik odaklama performansı sunuyor. Yüksek performanslı odak izleme ve Live View modunda fotoğraf çekerken hızlı otomatik odaklama elde elde etmek için tasarlanan Dual Pixel CMOS AF aynı zamanda Canon EF lenslerle de uyumlu şekilde çalışıyor.

Dual Pixel CMOS AF buna ek olarak arka planın flu kalmasını istediğinizde ve profesyonel görünümlü odaklama efektleri oluşturmayı planladığınızda da size yardımcı oluyor. Hareket halindeki nesnelerde bile bu teknoloji sayesinde keskin odaklama yapabilmek mümkün. Teknik detay bakımından mevcut modelle aynı olan sinema kamerasının opsiyonel olarak sunulan versiyonunu kullanmak isterseniz şubat ayında 500 dolar ödeyerek (EOS C100’ün sadece gövde fiyatı yaklaşık 5.500 dolar) EOS C100’ün yeni özelliğinden yararlanabilirsiniz.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Canon EOS C100 yenilendi, otomatik odaklama sistemi iyileşti” için bir cevap

 1. schizophrenia dedi ki:

  Amerika’da CSC bünyesinde, C100’ün netlik sistemini DAF sistemine yükseltmenin bedeli 500$ olarak belirlenmiş.

  Yeni netlik sistemiyle One Shot AF hızı ikiye katlanırken, video kayıtları için netlik daha yumuşak ve doğal hale getirilmiş.

  Sistem 104 adet EF ve Cinema EF objektifi desteklerken, manuel netliğe sahip EF objektifleri desteklememekteymiş.

  ¨buna ek olarak arka planın flu kalmasını istediğinizde ve profesyonel görünümlü odaklama efektleri oluşturmayı planladığınızda da size yardımcı oluyor¨

  Arka planın flu kalması işi de şöyle, DAF ile yüksek bokeh yeteneğine sahip objektiflerle{hızlı objektifler/açık diyaframa sahip modeller} daha doğru netlik sağlanır, yoksa DAF size otomatik olarak arkası flu önde net nesneler oluşturmaz.