reklamı kapat

POPÜLER

Canon Selphy ES30

 - Güncelleme: 21 Mart 2015 00:48

KULLANIŞLI TASARIM
Daha paketinden çıkarttığınız anda minik beyaz gövdesiyle gözlerinizi okşayacak olan Selphy, yanında yalnızca güç kablosu ve Kolay Fotoğraf Paketi (Easy Photo Pack) getiriyor. Herhangi bir ekstra araca ihtiyaç duymayan ve bunun içine kartuşu da dahil eden Selphy, kartuş ihtiyacını Kolay Fotoğraf Paketi’nin içinden çıkan kartuşla karşılıyor. Evet, yanılmıyorsunuz; fotoğraf paketinin içinden çıkan fotoğraf kağıtları bittiğinde, kartuş da bitiyor ve böylece kartuşunuzun ne kadar kaldığı konusuna kafa yormak zorunda kalmıyorsunuz. Kolay Fotoğraf Paketi’ni, Selphy’nin yan tarafında bulunan kapak yoluyla yükledikten, üzerindeki ‘On’ tuşuna bastıktan ve PictBridge yoluyla dijital fotoğraf makinenizi Selphy’ye bağladıktan ya da taşıma kulpunun hemen altında bulabileceğiniz bağlantı noktalarından birini kullanarak içinde fotoğraflarınızın olduğu biriminizi yükledikten sonra, fotoğraflarınızı basmak için tek yapmanız gereken şey, Selphy’nin üzerindeki yeşil renkli ‘Print’ tuşuna basmak. Bu arada, fotoğraflarınızı basmadan önce ‘Creative’ tuşunu kullanarak fotoğraflarınıza çeşitli efektler ekleyebilir ve fotoğraflarınızı özelleştirebilirsiniz. Selphy’nin üzerindeki kolay kaydırma tekerleği ve 3.0 inç büyüklüğündeki renkli LCD ekranı ile bu işlemleri kolayca halledebildiğinizden de bahsetmekte fayda var.

KALİTELİ BASKI
Üç farklı boyutta baskı yapan ve baskı işlemini hızlı bir şekilde gerçekleştiren Selphy, baskı kalitesi konusunda da oldukça iddialı. Dergimizde de kullandığımız pek çok yüksek çözünürlüklü görseli bastırdığımız ve defalarca kez baskı aldığımız Selphy’nin bu konuda oldukça başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Renkleri oldukça doygun ve canlı bir şekilde basan Selphy’nin bu başarısının sebebi, baskı sırasında fotoğrafın üzerinden birden çok kez geçmesi ve renkleri ayrı ayrı olarak basması. Selphy’nin bu performansı sayesinde dijital ortamda sakladığınız tüm fotoğraflarınızı Selphy ile birer birer bastıracağınıza inanıyor ve yarım kaldığımız baskı işlemimize geri dönmek üzere huzurlarınızdan ayrılıyoruz.

PUANLAMA
-5YILDIZ-

ARTILAR
Baskı kalitesi, baskı hızı, kolay taşınabilirliği, zengin bağlantı seçeneği, Kolay Fotoğraf Paketi ile çalışması.

EKSİLER
Sesli çalışması ve madem taşınabiliyor, bir de şarjlı olsaymış…

SONUÇ
Baskı kalitesinden ve hızından memnun kalacağınızı düşündüğümüz Selphy, pek çok bağlantı seçeneği sunması ve kulplu tasarımı ile bizden tam not aldı.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Baskı Çözünürlüğü
• 300×600 dpi

Baskı Hızı
• Yaklaşık 55 sn. (148 x 100 mm)
• Yaklaşık 47 sn. (119 x 89 mm)
• Yaklaşık 33 sn. (86 x 54 mm)

Ekran
• 3.0 inç renkli LCD

Bağlantı
• USB (Tip B), PictBridge, microSD kart, Microdrive

Güç Tüketimi
• Yaklaşık 70 Watt (Baskıda)

Boyut
• 225 x 226,3 x 138 mm

Ağırlık
• 2,75 kilogram

İLGİLİ HABERLER