reklamı kapat

POPÜLER

Canon

Canon, yüksek çözünürlüklü makine hazırlığı içinde olduğunu onayladı

Canon, yüksek megapiksel çözünürlüğüne sahip yeni bir makine hazırlığı içinde olduğunu açıkladı. Canon’un görüntü ürünüleri genel müdürü Masaya Maeda,
uzun zamandır ortalıkta dolaşan yeni Canon makinesiyle ilgili dedikodulara son verdi.

Digital Camera Watch isimli internet sitesi Maeda ile Canon’un yeni makinesi hakkında bir röportaj yaptı. Yüksek çözünürlüklü kamera için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Maeda, şu anda kullanıcı ihtiyaçları doğrultusunda makineleri yüksek çözünürlük ve yüksek hassasiyet olmak üzere iki bölüme ayırdıklarını belirtti. Canon’un yüksek hassasiyet tarafına daha yakın olduğunu; firmanın bir tarafından da kullanıcılardan gelen geri bildirimler neticesinde yüksek çözünürlüğe de önem verdiklerini dile getirdi. Yakın bir süre içerisinde yüksek çözünürlüklü makine duyurusunu gerçekleştireceklerinin müjdesini veren Maeda, yeni EF lenslerin yolda olduğunu dile getirdi. Maeda, tam kare sensörlü aynasız ve orta format makine ile ilgili ise herhangi bir açıklamada bulunmadı.

Haberde kullanılan görsel temsilidir.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Canon, yüksek çözünürlüklü makine hazırlığı içinde olduğunu onayladı” için bir cevap

  1. schizophrenia dedi ki:

    2007 yılında ilk 50 milyon piksellik cmos algılayıcısını üreten canon, o günden bu yana 120 milyon piksellik algılayıcısını, ayrıca dünyanın en duyarlı ve en büyük algılayıcısını üretti. üretti de ne oldu, adamlar hala geliştirecek, üretecek diye haberler yıllardır devam ediyor.
    sony’i takip etmekte fayda var.