reklamı kapat

POPÜLER

Katlanabilir scooter MUV-e önümüzdeki yıl piyasada

Geçtiğimiz yıl geliştirilen prototipin ardından gelişimine sürekli devam eden katlanabilir scooter MUV-e, yenilenmiş görüntüsüyle piyasadaki yerini almak için gün sayıyor.

3 adet tekerleği bulunan scooter otomatik olarak 3 saniye içerisinde katlanabiliyor. Karbon fiber ve aluminyum olmak üzere iki farklı malzemeden üretilmesiyle hem hafif hem de sağlam olan scooter’ın ağırlığı malzeme türüne göre 14 kilogram ve 18 kilogram arasında değişiyor.

muve2
Tam şarj ile 30 kilometre yol gidebilen scooter’ın menzili, kullanım tarzına ve pil kapasitesine göre değişiyor. Piyasaya sürülecek olan modellerde 8 Ah ve 16 Ah pil bulunacağı belirtiliyor. Ön tarafında 12,5 inçlik 2 tekerleğin yer aldığı MUV-e‘nin arkasında 10 inç boyutunda bir diğer tekerlek yer alıyor. Ayrıca yine arka tarafta 140 milimetrelik fren diski bulunuyor. 36 Voltluk motora sahip olacağı dile getirilen scooter’ın ulaşabildiği maksimum hız ise saatte 32 km.

Önümüzdeki aylarda hakkında daha net bilgi alacağımız MUV-e’nin 3 ile 6 ay arasında, belirlenecek bazı ülkelerde piyasaya sürüleceği belirtiliyor. Scooter’ın başlangıç fiyatının 2.000 dolar olduğu ve fiyatın özelliklere bağlı olarak değişiklik göstereceği ifade ediliyor.