reklamı kapat

POPÜLER

Canon’la çekilen gerçeği kadar etkileyici kuzey ışıkları [Video]

Dünyanın en etkileyici doğa olarlarından biri olan kuzey ışıklarını Canon’un en iddialı modellerinden biri olan Canon ME20F-SH ile kaydedildi. Konu gece fotoğrafçılığı olduğunda öne çıkan Canon ME20F-SH, çok düşük ışık koşullarında bile net çekimler yapabilmesiyle üne kavuşmuştu. Kuzey ışıklarını çekme projesi ise Norveçli film şirketi AURORA Skycam‘e ait.

Canon’un yeni nesil video kamerası, son derece düşük ışıklı ortamlarda tam renkli HD çekim yapma özelliğine sahip profesyonel çok amaçlı bir kamera olarak kullanıma sunuldu. 4 milyonun üzerinde maksimum ISO hassasiyeti değeri ile Canon ME20F-SH, daha önce çekim yapmanın imkansız olacağı durumlarda dahi çekim yapabilecek nitelikte.

Canon ME20F-SH
Ağustos ayında, 12 günlük çalışmanın sonucu elde edilen 14,5 saatlik kaydı üç dakikaya indiren AURORA Skycam’in görüntülerini aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz. Video üzerinde ISO ve diyafram gibi bilgiler de görülüyor. 32 bin, 100 bin derken videonun sonlarına doğru ISO değeri 400 binlere kadar çıktığı için Canon’un neden bu kadar iddialı olduğunu anlamak güç değil.

VİDEO

YORUMLAR