reklamı kapat

POPÜLER

Cepte taşınabilen 400 dolarlık dizüstü bilgisayar [Video]

Bilgisayar sistemlerinin gelişmesiyle birlikte kullandığımız cihazlar daha ufak ve hafif bir hale bürünüyor. Fakat GPD Pocket isimli bu dizüstü bilgisayar alıştığımızdan da oldukça ufak bir yapıya sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Öyle ki bu bilgisayar uzaktan bakıldığında bir oyuncağı andıran bu cihazı cebinizde taşıyabiliyorsunuz.

Devamlı yanımızda olan akıllı telefonlarımız birçok işi halletmemize yardımcı olsa da, tam anlamıyla bir bilgisayar deneyimi sunamıyor. İşlerini halledebilmek için yanında bilgisayar taşımak isteyen kullanıcılar da olabildiğince hafif cihazlara yönelmeyi tercih ediyor. Tam olarak bu amaca hizmet eden GPD Pocket ise hem ufak hem de hafif.

Kısaca Pocket ismiyle anılan cihaz 7.1×4.2 inç boyutunda. 7 inçlik 1080p ekranın yanı sıra Atom x7-Z8700 işlemciye ve 4 GB RAM’e sahip. Yani yanınızda taşıdığınız bilgisayarı sadece gündelik işleriniz için kullanmak istiyorsanız GPD Pocket yeterli olacaktır. Windows 10 işletim sistemiyle gelen USB 3.0, USB-C, HDMI ve 3.5 mm’lik kulaklık girişine sahip. Üstelik oldukça ufak bir bilgisayar olmasına rağmen 12 saatlik pil ömrü vadediyor. Böylece işlerinizi halletmeye çalışırken bir de pilin bitip bitmeyeceğini dert etmiyorsunuz.

Indiegogo‘de kampanyası başlatılan bu ufak dizüstü bilgisayara sahip olmak için 400 doları gözden çıkartmak gerekiyor. Eğer her şey planlandığı gibi giderse GPD Pocket haziran ayından itibaren sahiplerine ulaşmaya başlayacak.

VİDEO