reklamı kapat

POPÜLER

Helite Hip'Air
Helite Hip'Air
Helite Hip'Air

CES 2018’in en ilginç ürünüyle tanışın: İnsanlara özel hava yastığı [Video]

CES 2018‘de birçok ilginç ürün tanıtılıyor. Bunların arasından sıyrılmayı başaran Helite, Hip’Air ile insanlara özel olarak hazırladığı kemer formunda hava yastığını görücüye çıkarttı. Ürünün oldukça faydalı bir amacı bulunuyor.

Belirli bir yaşında üzerindeki insanların en büyük korkuları arasında düşüp kalkça kemikleri kırmak yer alıyor. Bu tarz kırıklar özellikle 60 yaş üzerindeki kişilerde çok çabuk meydana gelebiliyor. Ancak kırıldığı zaman iyileşmesi çok uzun süren kalça kemikleri, Fransız şirket Helite ile sorun olmaktan çıkacak gibi duruyor. Şimdiye kadar birçok giyilebilir hava yastığı hazırlayan şirket, Hip’Air ile direkt olarak “yaşlı insanlara” odaklanıyor. Kemer şeklinde takılabilen Hip’Air, bünyesinde jiroskop ve ivmeölçer taşıyor. Bu birimlerle düşmeyi algılayabilen (200 milisaniyede) kemer, sadece 80 milisaniyede iki yandan da açılarak kalça bölgesini koruyor. Böylece herhangi bir düşme durumda kalça korunmuş oluyor.

Helite, Hip’Air ile büyük sorunları önlüyor

Dediğimiz gibi kalça kırılmaları birçok insan için çok büyük bir sorun oluşturuyor. Bunu bu şekilde önleyebilmek güzel görünürken, ürünün gösterilen örneklerde çok güzel çalıştığı görülüyor. Hava yastığının tek kötü yanı ise fiyatı. Tam 799 dolar yurt dışı satış fiyatı bulunan ürün, patladığı zaman 50 dolarlık bir (gaz kutusu) masraf daha çıkartıyor. Kişisel hava yastığının mart ayında ön siparişe açılacağı belirtiliyor.

Video