reklamı kapat

POPÜLER

Asus ROG Bezel-free Kit

Çoklu monitör kurulumlarından “çerçeveleri kaldıran” devrimsel araç

Son dönemde oyun alanını genişletmek amacıyla üç tane monitörün bir araya getirilmesi sık sık karşımıza çıkıyor. Ancak biliyorsunuz bu monitörlerin arasında her zaman bir çerçeve boşluğu oluyor. İşte Asus CES 2018’de tanıttığı “ROG Bezel-free Kit” ile bu sorunu çözüyor.

Şirketin CES 2018‘e getirdiği en ilginç ürün olan “ROG Bezel-free kit”, temel olarak üçlü monitör kurumlarına odaklanıyor. Herhangi bir yazılım ya da güce ihtiyaç duymayan ürün, “ışık kırılması” olayını kullanıyor. Ekranların sağından ve solundan aldığı ışığı üzerine çekerek sanki arada çerçeve yokmuş izlenimi yaratan araç, temelinde bir “lens” olduğu için de gerçekçi görüntü ilüzyonu yaratabiliyor. Yukarıda görüldüğü üzere aksiyon anlarında çerçeveleri tamamen unutturacak kadar iyi olan araç, 130 derece açıyla özel olarak tasarlanmış. Bu açının tam çevreleyi deneyim için en uygun oran olduğu belirtilirken, en sonunda çerçevelere gerçeğe yakın bir çözüm bulunmuş görünüyor.

Asus ROG Bezel-free Kit

Asus ROG Bezel-free kit son dönemde gördüğümüz en ilginç ürün

Fuarda tanıtılan birçok gelişmiş monitörden daha çok öne çıkan ürün, çoklu ekran kurulumlarının sayısını da artıracak gibi görünüyor. Satın almadan önce canlı olarak görülmesi tavsiye edilen yardımcı monitör aparatının fiyatı henüz açıklanmıyor. Ancak 2018 içerisinde çıkacağı söylenen ürün, belirli kişilerin görsel deneyimi oldukça ilerletecek gibi duruyor.