reklamı kapat

POPÜLER

Amazift Helio Ring

CES 2024’te akıllı yüzük Amazfit Helio Ring tanıtıldı

Devam eden CES 2024 fuarı kapsamında akıllı yüzük Amazfit Helio Ring tanıtıldı. Ürün özellikle sağlık odaklı bir seçenek.

Hazırladığı çok sayıda akıllı saat modeli ile tanınan ve bu modellerin bazıları Türkiye’de de satılan Amazfit, CES 2024’ü es geçmedi ve akıllı yüzük pazarına yeni bir üye ekledi. Alanda devrim yaratmayan Amazfit Helio Ring, yukarıda görebileceğiniz üzere oldukça standart görünüyor ve titanyumdan üretilen gövdesi 4 gramdan daha hafif açıklaması geçiliyor. Sudan etkilenmeyen ve sürekli takılması hedeflenen yüzük, çok sayıda kalemde aktivite takibi yapabiliyor ve bunları düzenli olarak firmanın akıllı telefon uygulamasına aktarıyor. Diğer akıllı yüzükler gibi Helio Ring de uyku takibi, atletik performans istatistikleri ile kalp atış hızı, kan oksijeni ve stres gibi diğer standart sağlık verilerini de ölçebiliyor. Henüz fiyatı ve batarya ömrü gibi kilit diğer detayları paylaşılmayan ürün, önümüzdeki aylarda satışa sunulacak ve yüksek ihtimalle diğer akıllı yüzükler gibi çok fazla kişinin hayatına girmeyecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Son dönemde akıllı yüzük konusunda en çok gündeme dev isim Samsung geliyor. Bu yüzük kaynakların en son iddiasına göre ancak 2024’ün üçüncü çeyreğinde ya da 2025’in başında lanse edilecek. Spesifik olarak Galaxy Z Fold6 ve Galaxy Z Flip6’yla beraber lanse edileceği de iddia edilen yüzük, aktarıldığı kadarıyla şu an dört farklı boyutta tasarlanıyor. Model bundan önce ise Samsung’un resmi uygulamasında hem isimsel hem de simgesel olarak kendisini göstermesi ile ses getirmişti. Zamanı belli olmasa da geleceği kesin olan cihaz için sağlam kaynak Ice Universe ise üç farklı modelden oluşan Galaxy S24 ailesiyle birlikte 2024’ün ocak ayında lanse edilecek açıklamasında bulunmuştu.

Samsung geçtiğimiz dönemde bu ürün ile bağlantı olduğu düşünülen çok sayıda marka kaydı aldı. Samsung imzalı akıllı yüzük modelinin adının bir ara Galaxy Feel, Galaxy Glia, Galaxy Curio, Galaxy One, Galaxy Pulse, Galaxy Rhythm, Galaxy Circle, Galaxy Index, Galaxy Ring ve Galaxy Insight olma ihtimali bulunuyordu. Çok sayıda akıllı özelliğe, aktivite takip imkanlarına ve spor altyapısına sahip olması beklenen ürün, bizce son aşamada Galaxy Ring adı altında pazara sunulacak. Hali hazırda ticari örnekleri bulunan akıllı yüzük modelleri pazarda çok dikkat çekmedi çünkü genelde düşük pil ömürleri bulunuyordu ve ekranları olmadığından çok kullanışlı bulunmadı.

 Amazfit Helio Ring akıllı yüzük yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER