reklamı kapat

POPÜLER

CES bu yıl daha da “yeşil”

The Consumer Electronics Association (CEA) CES’in yeşil sadakat ve süreklilik programları, ortaklıklar ve çevre dostu girişimlerle sürüyor. Bu girişimler, Las Vegas’ta yerel organizasyonlara tekrar topluma dönecek şekilde sürdürülebilirlik girişimlerinde bulunmayı, gezegenin gözetilmesi ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeyi kapsıyor.

CEA başkanı ve CEO’su Gary Shapiro konuyla ilgili olarak “En büyük gelişen inovasyonların organizasyon sahibi olarak endüstri için çevre dostu program örnekleri geliştirerek CES’i olabildiğince çevreci yapmak istiyoruz. CES girişimlerin geleceğini temsil etmekte ve biz de karbon ayak izini minimize etmek konusunda kendimizi sorumlu hissediyoruz” açıklamasını yaptı.

CES’te, CEA Green Our Planet (Gezegenimizi Yeşil Tutalım) programı ile 65 bin dolar mükafat ile ödüllendirecek. Green Our Planet, Las Vegas civarında 14 bahçe dersi düzenleyerek 10 binden fazla öğrenciye çevre ve sağlıklı yemek ile ilgili konularda dersler organize etti.

Geçmiş yıllarda olduğu gibi CES’i daha sürdürülebilir kılmak için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. 2015 yılına bakıldığında:

• 2015’te CES genel müteahhidi Freeman, bir önceki seneden %70 oranında 46.500 m2 halıyı geri dönüştürdü. Geriye kalan 10 milyon 500 bin m2 halı ise tekrar kullanıldı.
• 2015 CES’ten 1.860 m2 mıknatıslı afiş eritilip 2016 CES’te tekrar kullanılacak.
• 2015 CES’te kullanılan 2.600 m2 vinil afiş Sky Grup tarafından branda, hokey sahası kaplaması, dış mekan sinema ekranı olarak kullanıldı.
• 15 tır dolusu malzeme Habitat’a, Fırsat Köyü’ne ve Öğretmen Değişim programları için insanlığa hizmet etmesi için bağışlandı. Bu 45 çöp konteynerı dolusu 54.500 kg çöp ile toprağın kirletilmesi engellenmiş oldu.
• Tüm CES Basın Odaları 2,5 milyon sayfa kağıtsız basın kitleri ile daha yeşil.

CES 2016’da çevre ve yeşili koruma konularında daha fazla bilgi için CESweb.org/green’i ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR