reklamı kapat

POPÜLER

vodafone

Vodafone’dan doğaya yatırım yapabileceğiniz uygulama: Yeşile Saygı

Vodafone Türkiye, sürdürülebilirlik ve çevre bilincinin yaygınlaşmasını amaçlayan “Yeşile Saygı” mobil uygulamasını tamamen yeniledi ve yeni versiyonu indirmeye sundu.

Daha interaktif ve kullanıcı dostu haline getirilen uygulamada doğa dostu yaşama dair ipuçları ve yeni özellikler yer alıyor. Kullanıcılar “Yeşile Git” özelliğiyle doğa parkları, kent ormanları, organik pazarlar, hayvan barınakları görüntüleyebiliyor. Kullanıcılar bununla birlikte bu yerlerde yaptıkları konum bildirimlerini sosyal ağlar üzerinden paylaşabiliyor ve arkadaşlarının bildirimlerini de görebiliyor. Yeşil Ayak İzim adı verilen özellik ise kullanıcıların yeşil puanlar kazanmasına ve bu puanlarla fidan bağışında bulunmasına imkan sağlıyor. Her ay en yüksek puanı toplayan kullanıcı, sürpriz doğa dostu hediyelerin de sahibi olabiliyor.

‘Yeşile Saygı’ uygulaması sayesinde kullanıcılar, çevre ve sürdürülebilirlik konusunda çeşitli ipuçları ve testlerle bilgi edinebildikleri gibi ilginç makalelere ve rapor ve araştırma sonuçlarına da “Yeşil Haberler” vasıtasıyla ulaşabiliyor. Lokasyon bazlı uygulama sayesinde kullanıcılar yakın çevrelerindeki organik ürün satan dükkanlara, doğa alanlarına, hayvan barınaklarına, yeşil ofislere, yani doğal ve sağlıklı bir yaşam için ihtiyaçları olan pek çok noktaya anında erişebiliyor.

İLGİLİ HABERLER