reklamı kapat

POPÜLER

Championship Manager 2010, gümbür gümbür geliyor!

Yaklaşık iki yıldır gelişim aşamasında olan CM 2010; özel 3D maç motoru, ölü top düzeni yaratıcısı, alıştırma antrenmanları ve CM Season Live gibi yepyeni özelliklerle birlikte bizleri bir kez daha uzun süreler boyunca başına hapsedecek gibi görünüyor.

cm2010-1
YEPYENİ ÖZELLİKLER

Seçtiğiniz takımı gönül rahatlığıyla yönetebileceğiniz ve hem takımınızda, hem kendi liginizde, hem de tüm dünyada gelişen olaylardan anında haberdar olabileceğiniz biçimde tasarlanmış olan yeni arayüzüyle CM fanlarının beğenisini kazanacak olan CM 2010, 3D maç motoruyla da oyuna fazlasıyla keyif katacak gibi görünüyor. Futbolcu başına 500’ün üzerinde animasyon, çeşitli hava durumu efektleri, stadyum ve farklı kamera açılarıyla oyunu zenginleştiren yapım ekibi, aynı zamanda sahadaki oyunun değişen hava koşullarına göre biçimlenmesini de sağlamış. Örneğin; yağmurlu havalarda yapılacak olan maçlarda topun sekmesindeki zorluk veya bir çamur batağına saplanıp kalması gibi normal hayattan oldukça tanıdık anlara şahit olabileceğiz. Yine eğer küçük çapta bir takım alırsanız biliyorsunuz ki, imkanlarınız dahilinde mütevazi bir stada sahip olacaksınız. Ve stadınızın zemini sezon sonunda, sezon başındaki halinden bir hayli (tarlaya dönüşmesi gibi) farklı olacak.

cm2010-3
ÖLÜ TOP DÜZENİ TASARIMI

Özellikle ‘ölü top düzeni’ tasarımıyla menajerlere serbest vuruşlarda rahatlık sağlayacak olan CM 2010, hem ofansif, hem de defansif serbest veya köşe vuruşlarında kendi taktiğinizi istediğiniz gibi yaratabilmenize olanak tanıyor. Elbette yarattığınız serbest vuruş taktiğini 3D maç motorunu kullanarak izlemeniz ve maçlarda ne denli başarı göstereceğini görebilmeniz de mümkün. Ayrıca, oyun esnasında geniş çapta bilgiye sahip olabilmeniz için geliştirilen ‘gözlemci ağı’ ile mevcut kulüp bütçesinin bir kısmını dünya üzerinde bilgi almak istediğiniz ülke üzerine yatırım olarak kullanabilir ve böylece o bölgede bulunan futbolcularla ilgili daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz. CM Season Live ile 6 aylık güncelleme sayesinde 09/10 sezonunu gerçek zamanlı olarak oyununuza yansıtabileceğiniz CM 2010’da; böylece en güncel takımları, lig tablolarını, futbolcu transferlerini, istatistik ve endüstrideki diğer yenilikleri görebileceksiniz.

cm2010-5
‘ŞAMPİYON’ VERSİYONU DA BULUNUYOR

Daha önce de belirttiğimiz gibi kullanıcılar oyunun Türkçe dijital versiyonuna 10 Eylül saat 00:00’a kadar ‘istedikleri kadar ödeyerek’ sahip olabilecekler. Oyunun özel içerikli Şampiyon versiyonu ise 11 Eylül tarihinde tüm satış noktalarından 25 TL’ye yine kullanıcılar tarafından satın alınabilecek. CM 2010’un bu versiyonunda CM Season Live güncellemeleri, menajer defter ve kalemi ve devasa oyun içi lig yapısı posteri bulunuyor.

cm2010-2
cm2010-4

Championship Manager 2010, gümbür gümbür geliyor!