reklamı kapat

POPÜLER

Google Bard LOG Tasarım

ChatGPT rakibi Google Bard için yeni güncelleme yapıldı

OpenAI tarafından geliştirilen üretken yapay zeka temelli sohbet botu ChatGPT’nin rakibi Google Bard için yeni güncelleme yapıldı.

En son buradaki büyük güncelleme ile gündeme gelen Google Bard için bugün yapılan ufak güncelleme için şu detaylar aktarıldı: “Paylaşılan sohbetleriniz artık yüklenen resimleri destekliyor. Resim içeren istemlerin olduğu bir görüşmeyi paylaştığınızda, resimler artık sohbeti paylaştığınız kullanıcılar tarafından da görülebilecek. İsteminize resim eklemek, yaratıcılığınızı bir üst seviyeye çıkarabilir. Artık diğer kullanıcılar da isteminizde kullandığınız resmi görebildiğinden yaratıcılık sürecinizi daha iyi değerlendirebilir ve Bard ile konuşmaya istedikleri şekilde devam edebilirler.” Bard bundan önce Pixel 8’ler ile duyurulan “Assistant with Bard” uygulaması ile ses getirmişti. Bu uygulama ilk aşamada sadece Google tarafından geliştirilen Tensor işlemciye sahip Pixel akıllı telefon modellerinde ve 2024’ün başında gelecek Samsung Galaxy S24 ailesinde kullanılabilecek. Daha sonra desteğin Pixel 6 üstü modeller ile Galaxy S23 serisine de genişletileceği söyleniyor, birçok Android telefona ise ilk aşamada destek verilmeyecek gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İnternet devi Google tarafından yapılan açıklamaya göre “Assistant with Bard”, Türkiye’de de açık olan üretken yapay zeka Google Bard’ın üretkenlik ve muhakeme yeteneklerini, Google Assistant’ın kişiselleştirilmiş yardım özellikleriyle birleştiriyor.

Bir yapay zeka destekli yardımcı ya da yetenekli bir dijital asistan olarak düşünebileceğiniz sistem, “Bu hafta kaçırdığım önemli e-postaları bana göster” gibi bir soruya saniyeler içerisinde detaylı şekilde cevap verebiliyor.

Direkt olarak kişiye özelleştirilen sistem için Google tarafından şu kullanım senaryosu da aktarılıyor: “Örneğin sosyal medyada yayınlamak için yavru köpeğinizin bir fotoğrafını çektiniz.

Fotoğrafınızı sisteme aktarın ve ondan sizin için bir sosyal medya paylaşım gönderisi yazmasını isteyin. Sistem görüntüyü görsel bir ipucu olarak kullanacak, bu sayede bağlamı anlayacak ve ihtiyacınız olan şey konusunda size yardımcı olacak.” 

Google Bard yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli