reklamı kapat

POPÜLER

Chery

Chery için Türkiye yatırımı halen masada yer alıyor

Çin merkezli dev otomobil üreticilerinden Chery için Türkiye yatırımı yapılan yeni açıklamalara göre halen masada yer alıyor.

Dünya’da yer alan habere göre Chery Grubu Başkanı Yin Tongyue, Avrupa pazarında bir yavaşlama söz konusu olduğunu belirterek, “Yatırım için Türkiye’de bakanlıklarla sürekli temas halindeyiz ve belirli başlı çözümler bulacağımıza eminiz” dedi. Sorulan, “Türkiye’nin uzun süredir beklediği yatırımı Türkiye yerine neden İspanya’da yapmayı tercih ettiniz?” sorusuna, “Türkiye Devletiyle temaslarımız sürüyor, planlarımızı yatırım öngörümüzü kuruyoruz. Türkiye’nin elektrikli araçlara uygulamaya başladığı kısıtlamalar kısa vadeli planlarımızı etkilemiş olsa da bakanlıklarla sürekli temas halindeyiz ve belirli başlı çözümler bulacağımıza eminiz” dediği aktarılan Tongyue, ek olarak, “Avrupa’ya giriş yıllarındayız, buna bir ön tanışma diyebiliriz. İspanya’da satışlarımız başladı Türkiye ise ilk yılımızda en başarılı olduğumuz ülke” ifadelerini kullanmış.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İspanya fabrikasıyla yatırımların devam ettiğini tekrarlayan İnternational Başkanı Zhang Guibing, “Türkiye olası bir fabrikada hem Avrupa hem de Ortadoğu arasında bir köprü olabilir” demiş. Ar-Ge merkeziyle ilgili çalışmaların devam ettiğini ve işe alımların başladığını söyleyen Ahu Turan ise “Türkiye çok önemli pazarlarımızdan, Jaecoo markası ile de geldik, merkez için lokasyon seçimi aşamasındayız yakında size bunun bilgisini de veriyor olacağız” diye konuşmuş. Türkiye’deki çalışan sayılarının 50’yi aştığına da dikkat çeken Turan, Ar-Ge merkeziyle alakalı Sanayi Bakanlığı ile sıkı temasta olduklarını da dile getirmiş durumda.

Chery haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli