reklamı kapat

POPÜLER

Yangın tehlikesi mevcut; Chevrolet cephesinden geri çağırma

2017 Chevrolet Bolt EV

Chevrolet elektrikli hatchback kozunu oynadı: Bolt EV [Video]

Chevrolet, elektrikli otomobil gamına yeni bir model daha ekledi. ABD’li üretici, sedan modeli Volt’un kardeşi Bolt’u CES 2016’da görücüye çıkardı. BMW i3’ün yeni rakibi Chevrolet Bolt, uygun fiyata uzun menzil vadediyor.

Teknik verileri henüz açıklanmasa da web sitesinde hatchback modelin elektrik motoruyla 320 kilometre gidebileceği vurgulanıyor. Web sitesinde ayrıca otomobilin 9 saatte tamamen şarj edilebildiği de belirtiliyor. Çevreci özelliklerinin yanında kaliteli malzemeleriyle de dikkat çeken Chevy Bolt, alüminyum kaplı hafif şasisinde kompakt bir yapı sergiliyor. Ön camla bütünleşik bir görüntü sergileyen eğimli kaputu, alıştığımız Chevrolet ön tampon tasarımı, krom kaplı çıtaları ve Bolt EV amblemleri öne çıkan detaylardan.

İç mekandaki 10,2 inçlik özelleştirilebilir bilgi eğlence ekranı ile 8 inçlik dijital gösterge paneli, otomobilin teknolojik silahlarından. İç mekanı zenginleştiren diğer unsurlar arasında ise üç kollu Chevy direksiyon simidi ile yenilenen şık vites topuzu yer alıyor.

Uygun fiyata uzun menzilli otomobil, yani bizdeki tabirle “az yakan çok kaçan” otomobil şeklinde lanse edilen Chevy Bolt, yıl sonuna doğru ABD’de 30 bin dolardan satışa sunulacak.

VİDEO
https://youtu.be/erVHuXJLR3c