reklamı kapat

POPÜLER

Chrome da Flash’a veda ediyor

Flash’ın tamamen tarihe gömülmesine bir adım daha yaklaşılıyor. Google Chrome, Flash içeriklerin büyük bölümünü engellemeye hazırlanıyor.

Chrome, bu yıl sonunda devreye girecek yeni sistemde Flash’lı tüm içerikleri engelleyecek. Eğer kullanıcı belli bir sitedeki Flash içeriği görüntülemeyi seçerse tarayıcı bu seçimi daha sonra da hatırlayacak. Sadece YouTube, Facebook, Yahoo ve Twitch’in de aralarında bulunduğu 10 site bu uygulamanın dışında tutulacak.

Bu gelişme Flash’ın bittiği anlamına gelmiyor olsa da kullanıcının istediğini aktif edecek şekilde bir düzenlemeye gidilmesi; onun dışındaki tüm içeriğin varsayılan olarak engelli sayılması tamamen kaybolması yönünde bir gelişme.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Chrome da Flash’a veda ediyor” için 3 cevap

  1. Okan dedi ki:

    Hala birçok site Flash player kullanırken nasıl desteği kesecekler Firefox girdiğim her sitede Flash I açayım mı diye soruyor üstelik bu sitelerin çoğu Flash bitmesine sevinen siteler.

  2. Mehmet dedi ki:

    Öyle ama Flash Player çok sıkıntı çıkarıyor, donuyor, sık sık çöküyor. Bu sorun ortadan kaldırılmadıkça Flash player kaybetmeye devam edecek.

  3. Okan dedi ki:

    Tamam yavaş ve çöküyor. Ama bir türlü html 5 i gerçekten alternatif olarak sunamadilar. Güya en büyükler (Google, Microsoft, Firefox, Apple, Adobe) Html5 I destekliyorlar ama kaç senedir kendi sitelerini güncellemekten başka bir şey yapmadılar.