reklamı kapat

POPÜLER

10 adet 4K kameraya sahip çift başlı drone [Video]

360 derecelik videolara olan ilgi arttıkça her geçen gün bu görüntüleri çekmeye yarayan daha çok cihazla karşılaşıyoruz. Ancak şimdiye kadar hiç uçabilenine denk gelmemiştik. Janus 360 ile artık bu da gerçekleşti.

GoPro’nun geçtiğimiz ay duyurduğu Omni isimli kamera toparlayıcısını hatırlarsınız. 6 adet GoPro Hero 4 Black kamerayla sarılı bir küpten oluşan cihaz, 360 derece video kaydetmeye yarıyor. Şimdi bu cihazdan iki tane alın ve bir drone’a yerleştirin. Janus 360 drone’un özeti tam olarak bu.

Altı yerine beşer adet 4K GoPro kamerasıyla donatılan iki kafaya sahip drone, sanal gerçeklik uyumlu 360 derecelik görüntüleri havadan kaydetmeye imkan tanıyor. Ancak bu deneyim şimdilik ne yazık ki çok uzun sürmüyor. Zira Janus 360 bir uçuşta ancak 15 dakika havada kalabiliyor. Bir uçuşta 150 GB’lık görüntü toplayabilen drone, canlı HD yayın da yapabiliyor.

500 x 500 x 400 mm boyutlarında ve 600 gram ağırlığındaki drone hakkında çıkış tarihi ve fiyat bilgileri henüz açığa çıkmış değil. Janus 360 drone’un tanıtım videosunu yukarıdan, drone’la kaydedilen 360 derece video örneğine ise buradan ulaşabilirsiniz.