reklamı kapat

POPÜLER

Rylo
Rylo
Rylo

Yazılımıyla devrim yaratan video kamera Rylo için Android desteği

Geçtiğimiz yıl tanıtılan gelişmiş 360 derece video kamera modeli Rylo, en sonunda Android desteği kazandı. Kamera artık çok daha büyük bir kitleye hitap ediyor.

İlk tanıtıldığı zaman sadece iPhone‘lar ile kullanılabilen kamera, aradan geçen uzun bir süreden sonra sonunda Android desteği de kazandı. Yani artık yüz milyonlarca yeni potansiyel müşteriye açılan kamera, bu sayede daha fazla öne çıkabilecek gibi duruyor. Peki Rylo neden “devrim yaratan 360 derece kamera” olarak geçiyor? Her zaman taşınabilecek kadar kompakt bir gövdesi bulunan Rylo, bünyesinde yer alan iki adet 208 derece geniş açı lensiyle 360 derece video çekebiliyor. 4K çözünürlükte saniyede 30 kare kayıt yapabilen kamera, F2.8 diyafram açıklığına sahip lensleriyle de yüksek ışık yakalayabiliyor. Ancak kamera esas olarak özel hazırlanan yazılımıyla fark yaratıyor. Eski Instagram ve Apple mühendislerinin elinden çıkan yazılım, ilk olarak 360 derecelik çekimlerden Full HD normal videolar çıkartabiliyor. Bu açıdan GoPro Fusion‘a benzeyen ürün, 360 derece video istemeyen ancak bu esnekliği de kaybetmemek isteyenlere hitap ediyor. Kameranın öne çıkan bir diğer yazılımsal özelliği ise sinematik görüntü sabitleme desteği. Elde yapılan çekimlerde oluşan titreşimi / sallantıları ortadan kaldıran kamera, çok pürüzsüz sonuçlar verebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rylo artık çok daha güçlü bir kamera

6K çözünürlükte 360 derece panoramalar veren kamera, alüminyum gövdesiyle her türlü zorlu şarta dayanabiliyor. Bünyesinde OLED ekran yer alan ürün, hazırlanan uygulaması üzerinden de düzenleme sürecini çok kolay hale getiriyor. Telefonlara kablo ile bağlanan cihaz, otomatik düzenleme modlarıyla bilgisayar başında saatler harcamanıza gerek bırakmıyor. Sadece aksiyonlu anları takip eden “Follow” isimli bir mod sunan uygulama, buna ek TimeLapse moduna da sahip. Tüm bu güzel özelliklerin karşılığı ise 499 dolar fiyat etiketi oluyor.

Video