reklamı kapat

POPÜLER

Rylo 360 derece video kamera

Yazılımıyla oyunun kurallarını değiştiren 360 derece video kamera: Rylo [Video]

Piyasada birçok 360 derece video kamera bulunuyor. Bunlar arasına yeni katılan Rylo ise özel tasarlanan yazılımıyla fark yaratıyor.

Her zaman taşınabilecek kadar kompakt bir gövdesi bulunan Rylo, bünyesinde yer alan iki adet 208 derece geniş açı lensiyle 360 derece video çekebiliyor. 4K çözünürlükte saniyede 30 kare kayıt yapabilen kamera, F2.8 diyafram açıklığına sahip lensleriyle de yüksek ışık yakalayabiliyor. Buraya kadar birçok rakibinin gerisinde dahi kalan kamera, esas olarak özel hazırlanan yazılımıyla yükseliyor. Eski Instagram ve Apple mühendislerinin elinden çıkan yazılım, ilk olarak 360 derecelik çekimlerden Full HD normal videolar çıkartabiliyor. Bu açıdan GoPro Fusion‘a benzeyen ürün, 360 derece video istemeyen ancak bu esnekliği de kaybetmemek isteyenlere hitap ediyor. Kameranın öne çıkan bir diğer yazılımsal özelliği ise sinematik görüntü sabitleme desteği. Elde yapılan çekimlerde oluşan titreşimi / sallantıları ortadan kaldıran kamera, çok pürüzsüz sonuçlar verebiliyor.

Rylo 360 derece video kamera
Rylo 360 derece video kamera
Rylo 360 derece video kamera
Rylo 360 derece video kamera

Rylo, 360 derece video kamera pazarını değiştirebilir

Gösterilen örnek videoları gerçekten harika duran 360 derece video kamera, video yanında fotoğraf da çekebiliyor. 6K çözünürlükte 360 derece panoramalar veren kamera, alüminyum gövdesiyle her türlü zorlu şarta dayanabiliyor. Bünyesinde OLED ekran yer alan ürün, hazırlanan uygulaması üzerinden de düzenleme sürecini çok kolay hale getiriyor. Telefonlara kablo ile bağlanan cihaz, otomatik düzenleme modlarıyla bilgisayar başında saatler harcamanıza gerek bırakmıyor. Sadece aksiyonlu anları takip eden “Follow” isimli bir mod sunan uygulama, buna ek TimeLapse moduna da sahip. Şimdilik sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde satılan kamera, 500 dolar fiyat etiketine sahip.

 Video