reklamı kapat

POPÜLER

Çift işletim sistemli akıllı telefonla Android ve Windows bir arada

Android veya Windows işletim sistemine sahip bir akıllı telefon satın almak istiyor ama karar veremiyorsanız Wei Yan Sofia ile iki işletim sistemini tek telefonda kullanmanız mümkün.

Wei Yan isimli firmanın kısa süre içerisinde piyasaya sürmesi beklenen Wei Yan Sofia isimli cihazın sızdırılan görselleriyle birlikte bazı özellikleri de ortaya çıktı. Buna göre cihaz Windows 10 ve Android 5.0 işletim sistemlerini bünyesinde barındıracak ve istendiği takdirde bu platformlar arasında geçiş yapılabilecek. 5 inç boyutunda Full HD ekranla geleceği iddia edilen Wei Yan Sofi’da 13 megapiksel arka ve 5 megapiksel ön kameranın yer alacağı söyleniyor. Intel’in giriş seviyesi çipseti SoFIA‘dan güç alması beklenen cihazın 2 GB RAM‘e sahip olacağı belirtiliyor.

wei yan
Daha önce Karbonn Mobile ve Huawei‘nin de benzer cihazlar piyasaya sürdüğüne şahit olmuştuk. Bu nedenle Wei Yan bu konuda bir yenilik getirmiyor. Ancak bu tarz akıllı telefonların sayısında görülen artış, gelecekte çift işletim sistemli cihazların piyasaya hakim olabileceğine işaret ediyor. Wei Yan Sofia’nın piyasaya ne zaman çıkacağıyla ilgili kesin bir bilgi bulunmuyor.

*Haberde kullanılan ana görsel temsilidir.