reklamı kapat

POPÜLER

Windows 11 Android

Windows 11 merkezli Android desteği test için kullanıma sunuldu

Yeni nesil Windows olarak lanse edilen Windows 11 işletim sistemi biliyorsunuz Android desteğine sahip bir sürüm konumunda.

Ancak Windows 11 çıkışını yapmasına rağmen Android uygulama desteği halen verilmedi. Firma burada biraz daha zamana ihtiyaç duyduklarını aktardı.

İşte bu konuda çıkış çok yakında görünüyor. Çünkü Windows 11’in Android desteği ABD merkezli olarak Beta kanallarına giriş yaptı. Windows Insider’lar artık işletim sistemi üzerinde Android uygulamalarını çalıştırarak kullanabiliyor.

Amazon Appstore üzerinden süren yani indirmeleri Amazon’un Android uygulama marketi üzerinden sunan altyapı, birden fazla uygulamanın yan yana çalıştırılmasına imkân tanıyor.

Windows 11’deki Android uygulamaları elbette klavye / fare ile kontrol edilebiliyor ve Alt + Tab ile Windows / Android uygulamaları arasında hızlı geçiş yapılabiliyor. Android uygulamalarının bildirimlerini de gösteren altyapıda şimdilik 50 farklı Android uygulaması yer alıyor. 

Windows 11 için Android desteğinin yakında herkes için aktif edileceğini ve sürecin sürekli olarak daha iyi hale getirileceğini belirtelim. Uygulama sayısı da resmi çıkış sonrasında ciddi şekilde artacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Windows 11 işletim sistemi için önemli bir performans sorunu çözüldü

Windows 11 işletim sisteminde AMD işlemcilerle alakalı bir sorun bulunuyordu. İki farklı alanda kendisini gösteren (L3 temelli gecikme ve çekirdek kullanımı) sorun nedeniyle performans kayıpları yaşanıyordu.

Microsoft ile AMD yaptıkları ilk açıklamada bunu çözmek için çalıştıklarını ve gerekli güncellemeleri yakında yayımlayacaklarını açıklamıştı. Bunun üstüne çıkan Windows 11’in bir güncellemesi ise sorunu çözmemiş hatta biraz daha kötü hale getirmişti.

Ancak çok endişe edilecek bir durum yok çünkü çözümü getiren güncellemeler kısa süre önce kullanıma sunuldu. Artık AMD işlemciler tam performanslı çalışıyor.

Windows 11’in resmi tanıtım videosu: